Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-tipy-blog-zvieratká-košice-deti-kam s deťmi-baby friendly-preliezky-zábava-langoš-toalety-kojenie-hydina-zver-knihobúdka-zebra-ryby-náučný chodník

ZOO Košice sa poriadne zmenila!

Konečne sme sa aj my dostali do ZOO! Minulý víkend som si tajne myslela, že ostaneme trošku doma, keď mi v sobotu ráno chlapci zahlásili, že chcú ísť do ZOO. Jasné poviete si, že čo také skvelé môže byť v zoologickej záhrade. To som si vravela aj ja, navyše som v nej bola už toľkokrát… ALE ona vám je nejaká iná, lepšia, rozmanitejšia, modernejšia a o tomto pozitívnom pokroku svedčí nielen to, že nedávno vymenila svoje staré logo za nové. Krásne, farebné, nadčasové.

 

ZOO a zvieratká

Keď sa povie ZOO asi každého napadnú zvieratká. Jasné aj nás. Nájdete ich tu skutočne mnoho. Od rybičiek, cez plazy, vtáky, cicavce. Jednoducho všehochuť. Náš cieľ bol jasný. HYDINA! To je u nás momentálne IN, hneď po prebudení sa doma kotkodáka, kikiríka, najnovšie aj kvíka ako prasiatko. Ak ste na tom podobne ako my, tu budete na správnom mieste. Nájdete tu sliepočky, kačičky a iné vtáctvo hneď vo viacerých častiach, alebo v rámci samostatného kačacieho ostrova. Okrem toho sa nám veľmi páčil voľne vypustený páv, ktorého väčšinou stretnete hneď pri vstupe.

 

ZOO s bábom

Tentokrát sme boli v ZOO prvýkrát aj s našim bábom. Preto bolo vnímanie celého okolia trošička iné. Za nás dávam do pozornosti skvelé ZOO topky:

 • v ZOO viete kľudne stráviť úplne celý deň. Jej brány sa otvárajú od 9:00 – 19:00 hod. od apríla do septembra (deti do 2 rokov majú vstup ZADARMO!). My sme došli okolo 10:00 hod a odchádzali cca o 14-tej s tým, že malý už spal v kočíku jak drevo a niektoré zveriny sme vôbec nepozreli.
 • hneď pri vstupe si viete požičať drevený vozík, do ktorého sa dajú uskladniť, nielen veci, ale aj vaše dieťa 🙂 (záloha 5€, poplatok 2€).

 

 • v celom areáli nájdete smerové tabule, značenie, mapy, dokonca náučné chodníky, preto nehrozí, žeby ste niekde poblúdili. Okrem toho naozaj nádherne udržiavané záhony s kvietkami, fontánky s pitnou vodou, lavičky, smetné koše a tiež altánky na príjemné posedenie v chládku.

 

 • čo nás veľmi milo prekvapilo je, že ZOO je brutálne „baby friendly“. Nájdete tu samostatný priestor pre maminky na kojenie a na toaletách dokonca aj prebaľovací pult! Mne sa tie toalety tak páčili, že som si ich ako taký čudáčik fotila 😀 No uznajte ako parádne sú zladené na ZOO nôtu.

 

 • všade, naozaj na každom kroku nájdete detské ihriská, preliezky, šmykľavky, hojdačky. Tých zastavení sme mali neúrekom. Ale aj rôzne drevené skladačkové panely, fotosteny, stena na zmeranie výšky detí, stojanové puzzle, TOP!

 

 • deti si tu vedia zajazdiť na koníkovi, alebo sa vyšantiť na vodnej loďke, akú som nikde predtým nevidela.

 

 • všade na deti číhajú stánky s hračkami, suvenírmi, či automaty na pamätné mince. POZOR nulovú ZOO eurobankovku už nemali 🙁 doslova sa po nej zaprášilo za pár minút, ale má byť nejaká dotlač. Možno sa nám ju podarí zohnať 🙂
 • ak ste milovník kníh, či riadny knihomol a vaše dieťa sa rozhodne ZOO prespať, zopár metrov za vstupom nájdete knihobúdku, kde si môžete požičať/alebo na výmenu priniesť knižné tituly. Celkom scifi predstava vyložiť si tam niekde nôžky a čítať, ale čo ak…

 

 • veľmi sa nám páčil aj automat na dobroty na kŕmenie zvieratiek. Našli sme ho v rámci vysunutého dreveného domčeka nad jazierkom, kde možno obdivovať vtáčí ostrov.

 

Občerstvenie

Veľmi milo nás tiež prekvapilo, že skutočne na každom kroku nájdete aj občerstvenie. Najviac v podobe automatov na kávu, nealko, ale dokonca aj automat na čerstvo z pomarančov vytlačnú šťavu. Okrem toho si tu viete dať aj obed, síce taký rýchly ako fast food, či kebab, hranolky a podobne. My sme si dali hneď po príchode lángoš v stánku tesne pred DinoParkom a jednoznačne odporúčame. Ale nájdete tu aj reštauráciu Daktari, kde si verím každý nájde to svoje naj varené mňam.

 

ZOO sľubuje zážitky

ZOO nemusí byť len „nuda“ v podobe okukávania zvieratiek. Tá košická ponúka aj množstvo zážitkov:

 • mnooožstvo podujatí stačí sledovať ZOO stránku!!!
 • denne tu viete zažiť kŕmenie zvieratiek v priamom prenose. Napríklad kŕmenie tučniakov každý deň o 10:30 hod. a 13:30hod. Ale aj iné zvieratká v určených časoch.
 • zážitok musí byť aj stráviť noc v ZOO počas letných mesiacov, v drevených stanoch, spolu s opekačkou.
 • nezabudnuteľná vie byť aj offroad jazda terénnym vozidlom po areáli s odborným výkladom.
 • v lete sa tu organizuje aj prímestský tábor.
 • na deň sa tu viete vcítiť do role ošetrovateľa, či zažiť večerný okruh zoologickou záhradou.
 • či navštíviť aj DinoPark! To sme si my nechali na inokedy keď budeme trošička väčší 🙂

 

Okrem toho všetkého, v neposlednom rade tu viete aj podporiť krásnu myšlienku a adoptovať si nejaké zvieratko. Neznamená to, že si tigra vezmete domov do obývačky 🙂 ale viete mu pomôcť finančne, nejakou vopred určenou sumou, ktorá sa viaže k jednotlivým zvieratkám. Pomôcť sa však dá aj poskytnutím rôznych dobrôt, či potrebných vecí…Mne osobne sa táto myšlienka veľmi zapáčila a už uvažujem nad nejakou, samozrejme hydinou 🙂

 

Pekné ZOO zážitky Vám praje,

 

Váš Pimpi