Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

Zakopané expresne

Advent už klope na dvere, všade samé Vianoce, preto si ho treba poriadne vychutnať, kde inde ak nie v neďalekom Zakopanom. Okrem vianočnej atmosféry ponúka aj krásnu tatranskú scenériu, výborné jedlo a jednoznačne aj ceny.

V čase našej návštevy síce advent ešte nebol, ale teraz vás sem už zláka množstvo svetielok a vraj aj sneh! Čo môže byť lepšie ako praskajúci sniežik pod nohami, v ruke varené vínko a dookola množstvo rozvoniavajúcich lákadiel? To všetko sme zažili aj my, hoci sa nám tu podarilo stráviť len dopoludnie.

Ak sa sem chystáte určite zablúďte na hlavnú ulicu všetkých návštevníkov, Krupowki. Že sa na nej nachádzate zistíte jednoducho. Brázdia po nej koníky (ak sa chcete zviesť pripravte si cca 150PLN=37,5€), žblnká tu potôčik okolo ktorého kúpite v obchodíkoch všetko možné aj nemožné a z každého rohu vykúka pravý údený syr.

 

Gurmáni musia zažiť

Keďže je tu o pár stupňov menej a najmä keď ste s bábom zájdite sa zohriať. Ak máte chuť na niečo sladké, dovnútra vás vtiahne nielen výklad, ale aj vône frančízy Goralskie Praliny. Musíte zažiť tie krásne umelecké diela čokoládových praliniek, gofry, šišiek, ovocných pohárov a iných. Ceny sú tu vskutku príjemné, za 2x presso + 2x šišku (ktorú sme len horko ťažko vedeli dojesť) zaplatíte 26PLN=6€. Gofry si tu dáte za cca 4PLN=1€ (zaujímavé, že za rovnakú cenu si ju dáte aj vonku v stánkoch). Samozrejmosťou je stolička na kŕmenie a krásny drevený priestor.

 

Po naplnení brušiek to chce samozrejme prechádzku. Ulica ponúka nekonečné možnosti. Môžete zájsť na shopping, je tu celá zóna pre „šopoholikov“, aj keď nie je advent obchodíky s krásnou vianočnou výzdobou, alebo sa odfoťte s krásnymi Tatrami v pozadí. Zaujímavé je, že nech nájdete akýkoľvek komerčný obchod, jeho budova zvonku dokonale zapadá do koloritu mesta. Keby vás tu niekto vyložil o polnoci jednoducho viete, že ste v Zakopanom.

 

Po prechádzke si dajte aj obed ala poľská klasika. My sme narazili na reštauráciu Zyk Zak. Máte tu síce pocit, že ste na Farme č. 10, všade dym a exteriérové ohrievače, má to ale svoje čaro. Dali sme si samozrejme žurek (kyselkavá polievka s klobáskou) za 8PLN=2€zapiekanku, v cene 7-10PLN=cca 2€. Opäť platí pravidlo, nech si ich dáte kdekoľvek, všade chutia inak.

Streetfood

Na ulici rozhodne musíte ochutnať údené syry, korbáčiky a iné, mňam. Ceny približne od 6-10PLN=cca 2€. Dajte ale pozor, čím ďalej od centra nájdete predávajúce babičky a ceny s vysokohorskou prirážkou! Na ulici tiež nájdete praclíky, či sladké šišky za 1,7PLN=0,50€. My sme sa nevedeli dočkať grilovaného oštiepku, ktorý u nás majú len na vianočných trhoch. Tu si ho dáte s brusnicami za 3,5PLN=cca 1€, čiže približne o 1€ menej ako doma, ale bez chlebíka. NO ale za 1€ si kúpite chlieb aj celý 😀

 

Sme síce lokalpatrioti, ale myslím, že táto strana Tatier ponúka oveľa viac možností a za rozumnejšie ceny ako u nás.

Ak sa sem chystáte rozhodne nevynechajte:

  • Fotochvíľku pri nápise Zakopané, neďaleko hlavnej ulice Krupowki, presne TU!
  • Ak hľadáte baby friendly reštauráciu odporúčame Reštaurácia ZAKOPIAŃSKA, s krásnym detským kútikom
  • Kabínkovú lanovku Gubalowku, lístok s cenami nájdeš TU!
  • Domček hore nohami so vstupným: deti 7PLN, dospelí 9PLN
  • Aquapark Zakopane s cenami nájdeš TU!
  • Aaa samozrejme takto v zime na každom kopčeku možnosť zalyžovať si, jednoducho TOP!