Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

Villa Betula: Detský raj na zemi? Nie na Liptove

Týždeň neznesiteľných mrazov nás doslova privádzal do šialenstva, keďže sme po celý ten čas nevystrčili z domu ani nos. Preto sme začali intenzívne pátrať po niečom, kde by sme si to vedeli poriadne vynahradiť, aj keby bola vonku opäť kosa. A veru nie ľahko, ale našli sme na našom obľúbenom a krásnom Liptove rodinný resort Villu Betulu.

Odkedy sme sa vrátili domov, úpenlivo premýšľam ako by sa celý náš pobyt dal zhrnúť a vystihnúť, keďže ma skutočne ohúril. Bolo by to asi miesto kde nič nie je nemožné a kde slovo NEDÁ SA neexistuje! (na Slovensku vzácnosť!!!) Miesto kde by vám dali aj modré z neba a doslova všetko čo vám vidia na očiach, o tých detských nehovoriac.

 

Príchod a ubytovanie

Hneď na úvod nás na recepcii privítala usmiata pani, ktorá nám odovzdala kľúče od pripravenej izby. Pritom sme prišli asi o dve hodiny skôr čoho sme si boli vedomí. Toto sa nám ešte naozaj nikde nestalo! Vždy sme museli takmer do poslednej minúty čakať na izbu, ktorá je väčšinou k dispozícii až v poobedných hodinách. Pani z recepcie nám tiež dala vytlačenú mapku areálu, keďže je skutočne obrovský a hneď podľa odhadu veku dieťaťa nám odporučila atrakcie, ktoré by sme si vedeli užiť.

 

Ubytovaní sme boli v časti penzióna na prvom poschodí. Ako jedinú nevýhodu vnímam to, že tu nie je výťah, ale kočík sme si nechali pri vchode. Pri vchode, hneď vedľa recepcie nájdete aj detský kútik plný hračiek. Tu sa nášmu Pimpimu páčilo naozaj veľmi a trávil tu každú možnú chvíľku. Ušiel sem kedykoľvek z reštaurácie, keď on už jednoducho dojedol, piekol tu svoju topánku spolu s baklažánom v kuchynke, alebo len tak štvornožky vybehol na najvyššie poschodie…jednoducho vie, že trošku pohybu nám, ani jemu neuškodí 😀 Inak keď už máte naozaj dosť viete si tu dopriať saunu, či dokonca masáž.

 

Izba bola naozaj priestranná, postieľka pre malého cestovateľa nachystaná aj s mini prekvapením – hračkou sovičkou. Okrem toho na izbe nájdete TV, chladničku, my sme mali aj balkón. V kúpelni bol aj nočník, schodík k umývadlu a pre mamku fén. Pomôcky pre detičky tu nájdete vskutku na každej toalete, samozrejmosťou sú aj prebaľovacie pulty, všade množstvo servítok, vlhčených utierok, plienok, dokonca aj na mužských záchodoch!

 

Ubytovať sa môžete aj v:

  • apartmánoch
  • kempingu
  • karavane
  • mobilných domčekoch

 

Všetko závisí od vás nakoľko ste “natural” či dobrodružný typ. Kemping je zbytočné opisovať a mobilné domčeky predstavujú komfort v podobe samostatného bývania, dokonca s vlastnou kúpelňou. My určite odporúčame ostať na viac nocí, cenovo sa to vyplatí viac, využiť pobytové balíčky, alebo sledovať zľavomaty. Viac k ubytovaniu nájdete — > nájdeš TU!

 

Reštaurácia

Hneď po príchode sme sa vrhli do reštaurácie na niečo dobré. Zaujímala nás hlavne ponuka pre deti, keďže náš malý hladoš už papá úplne všetko. Dal si teda kuracie mäsko s ryžou a polievočku. Myslím, že mu chutilo, podľa prázdneho taniera a bordelu všade naokolo. Ceny sú síce trošku vyššie, ale ubytovaní hostia majú zľavu 10%. Na večeru zase ochutnal špagety, ktoré nám na odporúčanie čašníčky prerobili na mini kolienka. Jednoducho pre deti všetko. Spolu s jedlom vám automaticky prinesú aj podbradník a detský príbor.

 

Som si istá, že by vám tu v pohode pripravili aj jednoduchý príkrm pre menšie bábo. Na raňajky bola pripravená krupicová kaša a iné dobroty. My sme si však dali chlebík vo vajci 😀 Detská stolička už čakala čistučká a nachystaná pri stole a poviem vám je ich tu toľko, že aj keby došiel celý detský regiment mal by si kde sadnúť.

 

Atrakcie pre deti

To najlepšie na koniec a hlavný dôvod prečo sme sem zašli je detský raj. Pre nás momentálne najzaujímavejšia časť Babyland. Takmer pol hektára šialenstva pod strechou, ktoré najmä teraz v zime maximálne využije každý lezúň. Ten náš si to veru užil. Chcel samozrejme vyskúšať všetko a to má iba rok. Nájdete tu množstvo preliezok, hier, bludisko, šmykľaviek, kútik na kreslenie, tuli vaky, indoorové ihrisko, guličkové „kúpele“ a aj animátorky. Okrem toho celodenný tematický program. To všetko si viete užiť z pohodlia kaviarne, ktorá je od ihrísk oddelená len plôtikom.

 

My sme si to ešte s vyloženými nôžkami užiť nemohli, keďže malý cestovateľ si vyžadoval nonstop kontrolu, ale na striedačku sme stihli ochutnať aj výborné tiramisu, či kávičku. Verím však, že keď tu vypustíte väčšiu šelmu, na hodnú chvíľu o nej ani nebudete vedieť, že ju máte 🙂

 

Aj keď je zima dopriali sme si aj prechádzku po areáli, požičali sme si sánky a využili zasnežený svah odkiaľ sa ozýval poriadny výskot. Majú to totiž snowtubing!!! To vás vytiahnu hore na svah a viete sa spúšťať v nafukovacom kolese. Paráda! Po ceste sme Pimpimu ukázali zvieratká a množstvo atrakcií, preliezok a krás, ktoré sú maximálne využiteľné v lete.

 

Ubytovaní hostia majú väčšinu atrakcií ZADARMO! Ak tu aj ubytovaní nie ste, vyšantiť sa sem prísť rozhodne oplatí, viac ako 50 atrakcií rozhodne stojí za to, cenník — > nájdeš TU!.

Na záver už len skutočne musím dodať, že čo na tomto mieste sľubujú to aj platí: „Rozprávka, ktorá nikdy nekončí.“ 🙂