Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

Vianočné trhy v Budapešti iba za 13€??? Jasné, že sa to dá

Viete o čom sú Vianoce? Predsa o rodine 🙂 Preto nech sa počas adventného obdobia vyberieš kamkoľvek, aspoň raz so sebou vytiahni celú svoju famíliu. Garantujeme, že sa určite poteší.

 

 

My sme si v tomto duchu užili už viacero výletov. V duchu hesla „už cesta je cieľ“ a samozrejme aj zážitok sme si požičali rodinné auto od Family Car Košice (čekni TU!!!). TOTO jednoducho musíš zažiť! Nie len, že je sranda, ale ušetríš a má to aj množstvo výhod, hlavne ak cestuješ s bábom. Naposledy sme takto absolvovali vianočné trhy v Budapešti.

 

Výhody:

  • Už cesta je veľká zábava keď má tvoje bábo množstvo animátorov
  • Cesta ubieha rýchlejšie
  • Nie si viazaný časom odchodu/príchodu verejného dopravného prostriedku
  • Vieš si zobrať všetko potrebné, keďže bábo toho potrebuje celkom dosť, hneď máš plný kufor
  • UŠETRÍŠ aj peniažky (€) a ostane ti na trhové fajnoty 🙂

 

Porovnanie s inou dopravou:

Keďže sme z Košíc, hľadali sme spôsoby dopravy odtiaľ:

  • Autobus: jednosmerný lístok kúpiš za 15€ = doprava tam a späť 30€/osoba
  • Vlak: jednosmerný lístok kúpiš za 13€ a viac = doprava tam a späť viac ako 26 €/osoba
  • Rodinné auto požičiaš za cca 13€/osoba tam a naspäť aj s tankovaním za celý výlet!!!

 

Prepočet zapožičania rodinného auta:

Úplne nové, ešte voňavé a čisté auto značky Ford, pre 9 osôb si požičiaš za 66 €. Ak beriem do úvahy, že auto má priemernú spotrebu 8l/100km (aj menej) do Budapešti (300km) spotrebuješ cca 24 litrov nafty v cene 1,1€/l (24*1,1*2=53€).

 

Čiže ak vezmeš babky, dedky spolu 9 osôb, cesta vás vyjde neuveriteľných 13€/OSOBA!!!

Ďalšou výhodou je diaľničná známka v cene (ušetríš ďalších cca 10€). Okrem toho sme v aute našli 0,5l fľaškovej vody na osobu, nabíjačku na mobil (pre apple aj ostatné).

 

Ako je to s parkovaním v Budapešti?

Po meste sme sa pohybovali výhradne metrom. Nech si akýmkoľvek autom, parkovanie v centre je samovražda! Preto sme autíčko odstavili na veľkom odstavnom parkovisku pri Mucsarnok – Múzeum výtvarného umenia (zastávka metra žlatá trasa M1 Hősök ter) GPS súradnice nájdeš TU, kde je parkovné cez víkend ZADARMO!!! Cez týždeň 350Ft/hodina (1,2€). Okrem toho, aj tu nájdete lokálne vianočné trhy, s rozprávkovou Santovou dedinkou, či umelý kopec na spúšťanie sa na gumených kolesách.

 

Presun do centra  zastávka metra, žltá trasa M1: Bajcsy- Zsilinszky út trvala do 10 minút a bola zážitkom, keďže je to najstaršia linka metra v Európe a vyzerá ako nástupište 9 a ¾ z Harryho Pottera ?

 

!!! INAK momentálne nájdeš na rôznych zľavomatoch vianočný výlet do Budapešti za 28€/osoba aj s návštevou Tropikária (bez vstupného, platíš iba za cestu!). Keď si, ale požičiaš rodinné auto tak to všetko navštíviš iba za cca 13€/osoba a nebudeš musieť doma rozprávať zážitky, lebo to zažijete všetci SPOLOČNE !!!

 Viac o vianočných trhoch v Budapešti nájdeš v našej reportáži: https://www.babodosveta.sk/adventne-trhy-v-budapesti-jednoducho-musis-zazit/