Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-cestuj s deťmi-výlety-nábytok-trendy-favi.sk-bellarose.sk-modrá-chlapec-detská izba-domček-tipy-sťahujeme sa

Trendy izbička snov

Tí čo nás sledujete dlhšie iste viete, že sme zahájili sťahovanie. Po naozaj veľmi dlhej ceste, hľadaní a vybavovaní sa to konečne začína črtať. A v tejto súvislosti je skutočne dôležitou misiou zariadenie detskej izbičky. Nie len preto, že by to mala byť izbička snov, ale aj preto, že nášmu Pimpimu po sťahovaní neostal takmer žiadny nábytok. 

Moje predstavy verzus realita

Moje predstavy sú úzko prepojené s realitou. Vnímam súčasné trendy bývania, sú naozaj krásne, ale mojou hlavonu prioritou je, aby bola izba hlavne účelná. Tak sme hneď na začiatku vyberali postieľku. Chcela som, aby vydržala dlho a preto sme kúpili takú, ktorá sa o chvíľu bude dať prerobiť na normálnu posteľ. Rovnako tak sme k nej dopasovali aj šuflíkovú komodu, ktorá je podľa mňa využiteľná aj keď je dieťa väčšie. No a to sú dva hlavné komponenty izbičky, ktoré nám ostali. 

Už sa však pomaly, ale isto začínam realizovať, v čom mi významne pomáhajú internetový vyhľadávací portál www.favi.sk a nádherný eShop www.bellarose.sk, ktoré šetria nielen peniaze, ale aj čas. Ak ich ešte náhodou nepoznáte určite mrknite, práve tu nájdete všetko potrebné “pod jednou strechou.”

Trendy a predstavy

Jediným trendom, ktorému som podľahla je domčekovský štýl. Všade vnímam postieľky v tvare domčeka, police, či skrine…a tak už aj my máme polico-skriňu, kde sa verím zmestia všetky Pimpiho knihy a hračky, ktoré sa chystám výrazne pretriediť. 

Ďalším z kritérií bolo mať aspoň jednu stenu inej farby, samozrejme modrej, keďže máme chlapčeka. Okrem toho sme sa farbu snažili doladiť k postieľke a komode, ktoré sú tiež modro-biele.

Ešte by som určite chcela nájsť jednu väčšiu skriňu na oblečenie, hlavne na vešanie. Zároveň kde by som vedela odložiť sezónne veci. Viem si tam však predstaviť aj kopec milých zákutí, vankúšikov, mini stoličiek, či ozdôb na stenu, ktoré by mohli byť napríklad v tvare obláčikov 🙂


Okrem toho by som si vedela v izbičke predstaviť nejaký stolík na kreslenie, veselé poličky, koše na hračky, či hračky sami o sebe, ktoré sú v dnešnej dobe doslova dizajnovými kúskami. Určite sa však chystám zrealizovať náš obľúbený kútik na čítanie, ako sme ho mali predtým doma. Podarilo sa mi však objaviť rozkladací matrac, ktorý sa dá prispôsobiť do rohu a je úžasný, čo vy na to?


To sú asi hlavné piliere mojich predstáv, ktorými verím splním aj Pimpiho predstavy 🙂 No a čo by to bolo za izbičku bez doplnkov? Práve tie vedia dotvoriť také “TO doma”. Podľa mňa by mali byť hlavne hravé, veselé, farebné. Aj keď sa mi veľmi páčia súčasné trendy izbičiek v takej nič nehovoriacej jednotnej farbe (vanilková, béžová a podobne) podľa mňa sú celkovo veľmi fádne, až smutné.


Ktovie možno sa mi podarí inšpirovať aj vás. Alebo neváhajte a inšpirujte vy mňa. Poteším sa všetkým dobrým radám, či nápadom a verím, že už o pár týždňov vám snáď ukážem ako tá naša izbička snov vyzerá vo finále 🙂

Majte krásne letné dni, Váš Pimpi