Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-cestuj s deťmi-cestovanie s bábätkom-návrat do práce-zmena-bonprix-its me-oblečenie-móda-odporúčanie

Späť do reality, späť do práce!

Áno je to tak. Som späť. Späť v realite, späť v práci. Aj keď po pravde už ani poriadne neviem kde sa tá pravá realita odohráva. Či doma za štyrmi stenami, alebo v práci, späť medzi ľuďmi, v kolektíve…

 

Viem, že už pri prvých riadkoch sa mnohým z vás zježia chlpy a budem odsúdená za to, že som sa tak skoro vrátilia do práce. Ale v podstate už od prvej chvíle som si vravela a vedela, že ja doma určite nevydržím celé 3 roky. Aj keď čas plynie skutočne veľmi rýchlo, pre mňa by to bolo také malé nekonečno…Viem, že to všetko závisí od práce akú vykonávate, či sa máte po materskej kam vrátiť, či vás práca baví atď… Ja môžem prehlásiť, že svoju prácu mám rada a keď som sa zo dňa na deň dozvedela, že musím na materskú „dovolenku“ odísť predčasne, nebola som nadšená. Keď to teda spočítam, doma som vydržala cca 2 roky.

Jasné viem, že si poviete, že je to málo, možno aj to že som zlý rodič, že som egoista a ktovie čo ešte…Zároveň všade sa dočítate, veď aj ja som si čítala, že byť doma s dieťaťom do 3 rokov je vysoko prospešné…pre dieťa…ale nikde som sa nedočítala čo je prospešné pre matku… Preto sa pýtam, potreby rodičov po narodení dieťaťa už neexistujú? Či ako to vlastne je?

Okrem toho všetkého mi určite dáte za pravdu, že dnes bohužiaľ žijeme zvláštnu, nie práve prívetivú dobu. Dobu kedy nikto nebude čakať na vaše pekné hnedé, modré, zelené oči kedy sa vám uráči vrátiť sa do práce. Dobu, keď si váš zamestnávateľ zmyslí, že už vás nepotrebuje, tak si veľmi jednoducho nájde spôsob akým to docieli. Je to smutné, ale je to tak!

 

Veľa sa toho zmenilo…

Keby som vám povedala, že môj manžel bol nadšený tým, že sa chcem vrátiť do práce (dobrovoľne) klamala by som. Ten by asi chcel, aby som bola spokojne doma a ešte aspoň s dvoma deťmi… Ale v duchu hesla spokojná mama, spokojné dieťa nič nezmohol. Odvtedy sa u nás veľa zmenilo! Keď som si niekedy predtým naivne myslela, že viem čo je to únava tak som bola fakt hlupáčik, pretože to viem až teraz. Aspoň myslím… Možno ešte existuje nejaký vyšší level, ale mne sa ešte nestalo, že by som zaspala (už viackrát) oblečená a vstala až ráno 😀

Nemám žiadny čas. Náš týždeň je do hodiny presne zadelený. Malý Pimpi ide v nedeľu k babke u ktorej je do stredy. Hneď po návrate z práce sa mu naplno venujem až do nedele, kedy pre mňa neexistuje nič iné. Žiadna práca, iba ak v noci (ak je niečo naozaj dôležité). Tiež viem, že keď nestihnem obchod v pondelok, v utorok sa už nedá, tobôž nie v stredu, lebo som v práci do večera. Nie je to jednoduché, ale naozaj sa to dá! Pretože ak sa chce všetko sa dá!

Oblečenie si kupujem výhradne cez internet a aj vám by som chcela odporučiť eshop www.bonprix.sk bez ktorého by som zrejme chodila do práce v teplákoch. Obľúbila som si ho už dávnejšie, ale teraz mi doslova zachraňuje život. Prostredie v mojej práci je viac menej neformálne, chvalabohu, pretože ja som absolútne nohavicový tip, riflový. Moje dni by sa dali rozdeliť na tie kedy by som mala byť oblečená aspoň trošku slusnejšie, na tie som si našla, bielu, zároveň veselú blúzku —> TU! Na tie ďalšie chodím v čo možno najpohodlnejšom, čo ako prvé vytiahnem ráno zo skrine. Tričko Enjoy the moment, ktoré spraví deň krajší určite každému som jednoducho musela mať 🙂 No a pulóver, ktorý bude fajn nielen do práce, ale aj na hory —> TU!

Podotýkam, že nie som žiaden fashion bloger, ale toto vám úprimne a naozaj rada odporúčam.

 

Ako ste na tom vy?

Môj návrat do práce bol veľmi zaujímavý. Prvý deň som si myslela, že som v úplne cudzom a novom prostredí. Musela som si trošku dohovoriť a povzbudiť samú seba…predsa keď som zvládla moju malú nevyspytateľnú obludku, s ktorou sa nedá zatiaľ ani dohodnúť, vysvetliť, ani povyhrážať, snáď to tu zvládnem ľavou zadnou. Dohovorte si tiež, pretože vedzte, že po takej „dovolenke“ sa do práce vráti určite každý silnejší, odolnejší, vyrovnanejší, ako „super hero“ manažér, ktorý keď zvládol dieťa, svoju domácnosť a ešte mu ostal aj zdravý úsudok, zvládne úplne všetko!!!

Čiže oddnes si milé maminky hrdo nezabudnite uviesť do svojho životopisu, že posledné roky ste strávili na tej najpoučnejšej dovolenke všetkých čias. Síce ste asi nemali vyložené nohy a drink v ruke, ale toto všetko by vás nenaučila žiadna práca, ani žiadna škola!

POZOR, tým ale vôbec nechcem povedať aká som super skvelá bla bla bla, pretože to všetko by sa nedalo bez skvelých starých rodičov a manžela, ktorí mi neskutočne pomáhajú, sú tu pre nás vždy a bodaj by tu boli navždy…Ale to vám rozpoviem niekedy nabudúce.

 

Tak ako ste na tom vy? Už ste naspäť v práci, alebo sa na to ešte len chystáte?

 

Váš Pimpi ? & Me ?