Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-sarospatak-maďarsko-kúpalisko-detský bazén-teplá voda-jedlo-hry-ihrisko-kam s deťmi-cestovateľský blog-rady a tipy

SAROSPATAK s bábom, dobrá voľba!

Cez týždeň sme sa boli vyčvachtať v maďarskom Sárospataku, dobrú hodinu cesty z Košíc. Som na nás veľmi hrdá, pretože prvýkrát sme sa s malým cestovateľom na výlet vybrali sami bez ocka. Tam sme si síce dali stretko s babkou a dedkou, ktorí boli na dôchodcovskom výlete, ale aj tak. Ja sa totiž dokážem stratiť aj v rámci Košíc 😀 Ak ale rozmýšľate, že by ste sa ešte niekam zašli okúpať určite odporúčame. Rozhodne však nie cez víkend!

 

Vstupné na kúpalisko

Na kúpalisku sme boli cez týždeň a bolo tu pomerne veľa ľudí. Naozaj si neviem predstaviť čo tu musí byť cez víkend. Už ráno cca o pol desiatej nás prekvapili rady pri pokladni. Išlo to však celkom rýchlo, keďže kúpalisko má dva vstupy a pri každom boli otvorené dve pokladne. Ešte predtým sme zaplatili parkovné 500 Ft/1,5€/deň.

 

Pri pokladni viete vstupné zaplatiť kartou. Aj v niektorých stánkoch vo vnútri sa dá platiť kartou, nie však všade. Skôr od vás zoberú euráče, ako kartu. Okrem vstupného si pri okienku viete zapožičať lehátko za 500 Ft/1,5€/deň. Čo je ale úplne super, vôbec nemusíte vedieť po maďarsky. Dokonca som presvedčená, že tu bolo viac Slovákov ako domácich.

VSTUPNÉ:

  • dospelí 1800 Ft/5,50€
  • dieťa/žiak/dôchodca 1400 Ft/4,40€
  • rodinná vstupenka (2 dospelí, 2 deti do 18 rokov) 5500 Ft/17€
  • každé ďalšie dieťa 1200 Ft/3,70€
  • vstupenky po 16tej hod. 1200 Ft/3,70€
  • deti do 4 rokov 100 Ft/0,30€
  • za tobogány sa platí zvlášť

 

Kúpalisko s bábom

Areál kúpaliska je naozaj štedrý. Vzhľadom k súčasným horúčavám je tráva trošku spálená, ale aj naďalej tu nájdete tieň pod množstvom stromov. Areál je pekne udržiavaný s množstvom vysadených kvetov. Samozrejmosťou je množstvo spŕch, WC a drevených búdiek na prezliekanie, ktoré sú rozmiestnené na viacerých miestach. Celkovo je tu 9 bazénov – pre najmenších, pre deti, oddychový, pre začiatočníkov, plávací, s tobogánmi, termálny, na ležanie a iné. Väčšina z nich má veľmi príjemne teplú vodu, niektoré až 36 stupňov.

 

Nás samozrejme najviac zaujímal detský bazén. Je rozdelený na dve časti. Pre deti od 0 – 2 rokov a od 2 – 10 rokov. V bazéne pre väčšie detičky je aj množstvo vodných atrakcií, ktoré striekajú, vylievajú sa a aj dve zvieratká umiestnené priamo vo vode. Ako nevýhodu vnímam to, že sem s deťmi nemôžu ísť aj rodičia. Do bazéna pre menšie deti samozrejme rodičia ísť môžu. Voda je tu hlboká 0,1 – 0,3 m a má teplotu 30 stupňov. Tu som prvýkrát videla bazén s nápadom…pretože nad ním bola rozťahovacia markíza. Paráda! Čiže nesedíte na horúcom slnku, ale v príjemnom chládku.

 

Nájdete tu aj detské ihrisko so šmykľavkou, hojdačkou, ako aj workoutové ihrisko s množstvom zábavy. Je tu aj volejbalové a futbalové ihrisko. A dokonca aj kolotoč a autokáry. Tiež sme tu videli nafukovaciu guľu, do ktorej vpustili penu a deti tu doslova vyprali ako v práčke 🙂 A takmer som zabudla na veľké šachy.

 

V areáli kúpaliska viete aj stanovať, či odparkovať karavan na určených miestach.

 

Občerstvenie

Na kúpalisku nájdete typickú kúpaliskovú stravu, napríklad hranolky, hamburgery, vyprážaný syr, vyprážaný karfiol, kukuricu, pizzu a množstvo iného. Aj v rámci kúpaliska sa však ceny v jednotlivých stánkoch líšia, preto si najprv urobte malý prieskum. Prikladám aj orientačné foto niektorých jedál. Kopček zmrzliny stál napríklad 250 Ft/0,70€.

 

Okrem toho tu na deti číha množstvo lákadiel, nafukovačiek, hračiek do vody, či plaviek a oblečenia pre dámy. Každý si tu nájde to svoje, stačí si vziať dobrú náladu, pohodu a vychytať pekné letné počasie.

 

Krásne kúpaliskové zážitky Vám praje Váš Pimpi