Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-cestovanie-bábo-bábätko-rodinné ubytovanie-oddych-zábava-rodina-deti-výlet-slovensko-liptov-tatry-košice-leto-voľno-prázdniny-orava-bojnice-tatry-donovaly-tale-pieniny-podhajska-samorin

Rodinné výlety s bábom na Slovensku. Zábava, ale aj parádny oddych

Leto je TUUU 🙂 … a preto som sa tentokrát zamyslela nad tým, kde na Slovensku by sa dalo aj s vašim bábom stráviť. Jasné každý má rád niečo iné. Preto v článku nájdete rôzne tipy ubytovacích zariadení. Najmä tie, ktoré sme už okúsili na vlastnej koži, ale aj iné. Tie o ktorých ste nám písali, ktoré nás niečím zaujali, ktoré majú niečo naviac v porovnaní s ostatnými. Snažila som sa obsiahnuť všetky krásne kúty nášho Slovenska, rôzne kategórie, pretože letný čas s bábom a rodinou si zaslúži byť zážitkový a efektívny.

 

ODSKÚŠANÉ NA VLASTNEJ KOŽI

Hotel Bonaparte **** a naše krásne Košice

Tentokrát musíme začať našimi obľúbenými Košicami. Ak sa rozhodnete stráviť čas práve v našom najkrajšom meste, doslova u nás doma, radi by sme vám odporučili hotel Bonaparte. Nájdete tu všetko pod jednou strechou, krásne ubytovanie, výbornú reštauráciu a aj mega detský kútik, ktorý rozhodne stojí za to. Ako najväčšiu výhodu vnímam to, že je prudko využiteľný najmä v prípade nepriaznivého počasia. Nemusíte sa tak nikam terigať, ale ostať v pohodlí svojho ubytka. Na spoznávanie krásnych Košíc s bábom ako stvorené, pretože tu nájdete aj výborné prepojenie s centrom mesta. Zároveň Košice sú zaujímavé nie len ako mesto s množstvom možností, ale aj ako východiskový turistický bod pre spoznávanie okolitých krás.

 

Family Resort Villa Betula *** Liptovská Sielnica

Ak práve nie si typ, ktorý rád spoznáva pamiatky a nové mestá, snáď máš rád naše hory 🙂 V okolí Tatier a krásneho Liptova sme našli hneď niekoľko ubytiek, ktoré sú ako stvorené pre rodiny. Villa Betula je absolútna TOPka. Zatiaľ sme nenašli nič čo by ju prekonalo. Je to doslova raj, nielen pre deti, ale aj dospelých, ktorí si tu vkľude vyložia nôžky a vypijú dokonca aj teplú kávu 😀 Miesto kde by vám snáď zniesli aj modré z neba. Nájdete tu viac ako 50 atrakcií, či už vonku, alebo vo vnútri. Jednoducho všetko prispôsobené deťom, od ubytovania, stravovania, aktivít, atrakcií, zvieratiek… Pre nás bol najatraktívnejší Babyland – miesto ako stvorené pre deti, zastrešená zábavná detská hala s pol hektárovou rozlohou, zároveň kaviarňou, kde zábava nikdy nekončí.

 

Relax Hotel Sojka *** Malatíny

Ak vám učaroval Liptov, ktorý je krásny naozaj v každom ročnom období, ďalšie z ideálnych ubytovaní aj pre deti je Relax hotel Sojka. Ako v zime, tak aj v lete. Nájdete tu krásny, udržiavaný areál s množstvom preliezok, zábavy, hier, golfové ihrisko, mini tarzániu pre deti, či vonkajší bazén. Rovnako tak krásne ľudové priestory, výborné jedlo a reštauráciu s detským kútikom. Výhodou tohto ubytovania je aj wellness, ktoré je prispôsobené aj deťom. Nájdu v ňom množstvo hračiek, alebo si dokonca môžu dopriať baby masáže 🙂 Jednoducho veľmi milý areál, ideálny pre rodiny s deťmi, kde nuda rozhodne nehrozí.

 

Chalúpkovo Liptovská Štiavnica

Nádhernú chalúpkovú dedinku nájdete v obci Liptovská Štiavnica. Sú tu skutočne krásne, zážitkové chalúpky, kde sa možno ubytovať v tzv. Chalúpkove. Sú úžasné nielen zvonku, ale aj zvnútra. Stred areálu tvorí na novo postavená Zemianska kúria a za ňou parádne detské ihrisko. Na letnej terase hneď vedľa neho sme si dali výborný obed. Ihrisko sa nášmu Pimpimi zapáčilo až tak, že nemal čas jesť. Inak na preliezkach majú živého zajka…tak si vravím, že už som videla naozaj všetko. Stretli sme tu aj kozičku, ale čo je úplne najlepšie je výhľad na jedinečný Liptov. Síce sme tu ubytovaní neboli, ale v rámci jednej chalúpky si práve ubytovaní hostia chystali obed na grile tak sme sa na drzáka popýtali aké to tam je…nevedeli si vynachváliť. Okrem toho na každom dvore, ktorý prislúcha k ubytovaniu nájdete gril aj detské ihrisko. Tak už vieme kde by sme sa chceli určite raz ubytovať.

 

Grand Hotel Permon **** Podbanské

Grand hotel Permon je naozaj jeden unikát, rozprestierajúci sa priamo pod krásnym Kriváňom. Dobrá rada na úvod, pozor, tu svoje dieťa viete veľmi ľahko stratiť 😀 Je tu totiž nekonečné množtvo detských atrakcií, na každom poschodí hotela niečo iné, stále iný program a zábava od rána do večera. Tí najmenší si určite nájdu to svoje pravé orechové v detskom kútiku, ktorý má 160m2 „Permoníkovo.“ Nájdete v ňom aj 3D kino či TEEN zónu pre tínedžerov, ale aj x-boxy pre väčšie deti. Okrem toho aj vo vonkajších priestoroch sa nachádza detské ihrisko, či atrakcia v podobe vláčika, ktorý vás prevezie po Podbanskom. Za nás je tu rozhodne zatiaľ NAJ wellness aké sme kedy zažili a veru je parádne aj pre deti. Nájdu tu množstvo šmykľaviek, víriviek a iných vodných atrakcií. Ešteže sme tu boli v čase keď to naše bábo ešte nevnímalo, teraz by to bolo asi čisté šialenstvo.

!!! Čo nás, ale na tomto wellnesse prekvapilo je, že nás sem nechceli pustiť s bábom bez vajíčka…a to sme už nemali, keďže sme pomerne skoro museli kúpiť autosedačku. Takže naše bábo si užilo krásny Tatier bez wellnessu.

Inak lacnejšia verzia pobytu je Hotel Pieris *** pričom wellness viete navštevovať v rámci hotela Permon.

 

Rekreačné stredisko Predná Hora Muráň

Stredisko Predná Hora nájdete na konci sveta, v lone krásnej prírody NP Muránska planina, ktorá je domovom syslíkov, ktorí vám tu budú papať priamo z ruky. Našli sme tu síce zopár nedokonalostí, no aj napriek tomu tu viete zažiť množstvo zábavy a wellness oddychu. Výhodou zariadenia je, že ponúka ubytovanie rôzneho typu, aj v romantických chalúpkach. My jednoznačne odporúčame penzión, teda hlavnú budovu, kde sa nachádza aj wellness, aby ste doňho mohli zbehnúť v papučkách. Tiež tak nemusíte riešiť prezliekanie vášho bábätka v priestoroch wellnessu, ktoré sú pomerne stiesnené. Vo vonkajších priestoroch nájdete minigolf, športoviská s detským ihriskom, hojdačky a nádhernú prírodu. Okrem toho aj vnútorný i vonkajší detský kútik na terase pred barom. Ale aj detský kútik s barom v rámci samotného wellness centra. To poskytuje širokú škálu rôznych oddychových a skrášľovacích procedúr. Nám tu veľmi chutilo aj jedlo.

 

Penzión Villa Victoria Liptovský Ján

Odkedy sme v Liptovskom Jáne objavili zariadenie, penzión Villa Victoria, naše prvé kroky vedú vždy práve sem. Nájdete tu skvelú reštauráciu s detským kútikom, ubytovanie za príjemné ceny a aj krásne udržiavaný dvor s detským vyžitím. Posledne keď sem došli nás upozornili, že ešte nemajú sezónu, ale bez problémov nám spravili kávu a nechali pobehať po dvore. SUPER, ďakujeme, zároveň chválime, to sa vám veru nie všade prihodí. Na dvore nájdete množstvo mňamiek pre deti – preliezky, hojdačky, šmykľavky, trampolínu a ešte aj zvieratká, či možnosť zajazdiť si na koníkoch. Vďaka tejto mini ZOO majú možnosť aj dnešné deti na živo vidieť pravú domácu kurku, kačku, či zajačika.

 

EŠTE SA LEN CHYSTÁME, ZAUJALO NÁS…

Donovalkovo Donovaly

Aké by to bolo nezažiť apoň raz za život hlavné mesto všetkých detí – Donovalkovo. Nájdete tu brutálne množstvo atrakcií pre deti, dopravné ihrisko, množstvo podujatí v rámci sezóny, zvieratká a aj ubytovanie v komfortných apartmánoch.

 

Hotel Partinzán **** Tále

Na tento hotel ste mi poslali tip vy 🙂 Hotel Partizán sa nachádza neďaleko Brezna na Táloch. Jeho detský kútik, resp. kútisko prešiel rekonštrukciou len nedávno a ponúka skutočné zážitky, veeeľa zábavy nielen vonku, ale aj vo vnútri rezortu. Okrem iného aj detský vodný svet a wellness na troch podlažiach! Vonku na vás čaká množstvo preliezok, zábavy, alebo príjemné posedenie v krásnej prírode.

 

Ski & Wellness Residence Družba**** Jasná

Aj Demänovská dolina ponúka krásnu prírodu, lesy obrastené machom ako z rozprávok, teraz už určite obrastené aj voňavými dubákmi. Tu sa nám pre deti celkom atraktívny zazdal hotel Družba. Nájdete tu detské ihrisko s farebnými drevenými  preliezkami, hojdačkami, šmykľavkami, mini lezeckou stenou, či trampolínou. Najnovšie je opevnené drevenými hradbami a zvyknú sa tu konať rytierske hry, chodí sem aj kúzelník, alebo sa tu dá člnkovať na plese Družba. Pre deti sú pripravené nevyhnutné pomôcky ako detské nočníky, podsedáky, ohrievače detských fliaš, detské sedačky na bicykel, plávacie kolesá a detské rukávniky v rámci detskej bazénovej zóny.

 

Senec Lake Resort ****

Hotel Senec Lake Resort je brutálne „baby  friendly.“ Ak budete mať čas určite si pozrite virtuálnu prehliadku, ktorú má na stránke, kde viete nahliadnuť do jednotlivých kútov hotela. Okrem štandardného vybavenia pre deti tu ponúkajú napríklad aj baby vysielačky. Tiež detský svet maskotov hotela Člupka a Vlnky, teda tematicky pre deti orientované pobyty, mnooožstvo detský letných aktivít, mega detský kútik, game zóny, bazény, ale aj jazero, či dokonca vlastná kinosála. Keby sa vám málilo, hneď vedľa hotela je aj Aquapark Senec.

 

Hotel Sitno **** Vyhne

Hotel Sitno je podobne ako hotel v Senci meeeega „baby friendly.“ Tu nájdete na zbláznenie dvojpodlažný detský kútik, mnooožstvo aktivít pre deti, kino, game zóny. Tu to ale majú na starosti maskoti Kopko a Svetluška. Samozrejme aj tu sa máte možnosť wellnessiť ak to po tom všetkom ešte zvládnete.

 

Wellness Hotel Patince ****

Ďalší krásny wellness ponúka hotel Patince, kde sa organizujú aj plavecké jasličky. Rovnako tak tu nájdete krásny vnútorný detský bazén, ale aj množstvo letných aktivít a zábavy pre deti.

 

Salamandra resort **** Hodruša Hámre

Rezort Salamandra leží v Štiavnických vrchoch s bohatou baníckou históriu. Leží priamo pri Hornohodrušskom tajchu a hneď vedľa neho stále funkčná zlatonosná baňa Rozália. Viete tu zažiť lesné byciklovanie, loviť ryby, pohľadať liečivé bylinky, huby, starať sa o zvieratká, či dozvedieť saviac o tunajšom baníctve. Samozrejmosťou sú aj detské ihriská a kútiky, detské wellness, či kamoš a maskot hotela salamandík Hugo a množstvo animačných programov pre deti. Najbližšie o remeslách, či majstrovstvá v ryžovaní zlata.

 

Hotel Hubert **** Gerlachovo

Hotel Hubert nájdete priamo pod Tatrami, ktorý ponúka nádherný areál pre deti, jazierko a super detské ihrisko, kde si vraj rodičia vedia vypiť v pohode kávičku. Vybrala som ho však preto, že má aj svoj vlastný zveropark a dá sa tu zajazdiť aj na koníkovi.

 

Hotel Slovan *** Tatranská Lomnica

Hotel Slovan nájdete priamo pod Lomničákom. Disponuje dokonca ocenením a certifikátom, že je ako stvorený pre rodiny s deťmi. Nájdete tu krásne detské kútiky, dokonca aj dojčiaci kútik, všetko potrebné pre deti, detské kino, animačné programy so známymi detskými postavičkami. Samozrejmosťou je aj parádne detské wellness, či vonkajšie ihrisko, ktoré sme posledne v Tatrách aj vyskúšali. Pred hotelom je aj milý náučný chodník o spevavcoch. Za poplatok tu dokonca požičiate aj turistický nosič.

 

Hotel Aquatermal Strehová ***

Aquatermal Strehová je ďalší mimoriadne „baby friendly“ hotel, ktorý ponúka 6 bazénov a kopec atrakcií pre deti. Dokonca organizuje plavecké jasličky BabyLOOK hravou formou pomocou pesničiek a básničiek, pre deti už od 4 mesiacov. Nájdete tu aj detské kútiky, detské vonkajšie vyžitie ako aj detské dobroty.

 

Garden Hotel & Resort Oravský Háj Trstená

V lone krásnej oravskej prírody nájdete ukryté ubytovanie Oravský Háj, ktoré ponúka kúpanie vo vonkajšom biobazéne, ale aj vnútornom bazéne a vírivkách. Tiež tu nájdete tokajskú pivnicu, možnosť zajazdiť si na koníkovi, či na koči. Deti určite potešia preliezky, detský svet, ihrisko, či živé zvieratká.

 

Apartmány Timea Veľký Meder

Za Veľkým Mederom som sa obzrela pretože viem, že je tu jedno úžasné kúpalisko Thermal Corvinus, kde nájdete nekonečné vodné vyžitie nielen pre dospelých, ale aj detičky. Samozrejmosťou je vnútorný, ale aj vonkajší bazén s množstvom atrakcií i teplou vodou. Obzrela som sa preto za ubytkom, ktoré by malo byť čo najbližšie ku kúpalisku a celkom fajn mi z toho na pohľad vyšli Apartmány Timea. Tie na dvore ponúkajú detské preliezky, pieskovisko, či zvieratká, teda v súčasnosti dôležité podmienky prežitia 🙂 Okrem toho aj príjmené posedenie a možnosť grilovania.

 

Apartmány Vlnka Piešťany

Apartmány Vlnkavery „baby friendly“ aj pre mini detičky. Ponúkajú množstvo trávnatej plochy, lehátka v rámci príjemného kúpania sa v bazéne s príjemne teplou vodou. Detský kútik je samoška, ako aj krásne prostredie kúpeľného mesta, či netradične možnosť jachtingu.

 

Penzión Salamander Mlynky

Penzión Salamander je ďalšie zaujímavé ubytovanie, ktoré sa ukrýva v NP Slovenský raj iba pár minút od Palcmanskej Maše. To sľubuje zažiť raj s deťmi, nielen vďaka krásnej prírode, možnosti nekonečného turistikovania, ale aj preto, že občas organizuje Montessori dovolenky pre deti.

 

Penzión Sidorovo Ružomberok

Sidorovo sa nachádza opäť na krásnom Liptove, konkrétne pod Vlkolíncom a sľubuje zábavu tak vonku ako vo vnútri. Podľa ich internetovej stránky tu nájdete vnútornú zábavnú herňu a záhradný zábavný park, či jazierko s rybkami. No a uznajte, že už na prvý pohľad to vyzerá veľmi veselo, príjemne a baby friendly.

 

Penzión Fontána *** Bešeňová

V lone krásneho Liptova hneď vedľa termálneho kúpaliska Bešeňová nájdete penzión Fontána. My sme síce boli ubytovaní priamo/nepriamo na kúpalisku, ale to by sme neodporučili. Oveľa viac sa nám pozdával tento penzión, kde majú krásne detské ihrisko, ponúkajúce množstvo zábavy a výhľad na čarokrásny Liptov. Vzadu za záhradami nájdete aj hydinu a pole s divými makmi.

 

Fuggerov dvor Selce

Horský hotel Fuggerov dvor je rodinný hotel so stajňou a koníkmi, ale aj poníkmi, prasiatkami, kozami a inou hydinou. Čo je ale paráda je, že súčasťou tohto zariadenia je aj salaš s ovečkami, ktoré jednak môžte pohladkať, zatiaľ čo vám bača z ich mliečka vyrobí rôzne bio produkty. Vonku sa zabavíte na multifunkčnom ihrisku, preliezkach, pieskovisku, či trampolíne, vo vnútri zas v rámci detského kútika v reštike.

 

Aquamarín Podhájska

Aquamarín Podhájska by sa kľudne mohol volať aj malý slovenský zázrak, pretože tu nájdete vodu s podobným zložením ako má voda v Mŕtvom mori a teda s vysoko blahodárnymi účinkami. Súčaťou kúpaliska je aj nové wellness centrum, kde je návštevníkom k dispozícii vnútorný i vonkajší bazénový svet, vitálny svet, turecký kúpeľ Hammam, oddychové priestory, dokonca botanická záhrada, ale aj bazény pre najmenších. Ubytko rôzneho charakteru nájdete priamo na stránke kúpaliska.

 

Rezort x-bionic sphere Šamorín

Toto je moji milí koniec sveta!!! Tento multifunkčný komplex v Šamoríne možno poznáte z nedávnej TV relácie o chudnutí. Nájdete tu AdventureLand, teda vonkajšie multifunkčno-edukatívne ihrisko pre deti aj dospelých bez vekového obmedzenia. Rozprestiera sa na ploche 13.224,27 m² na brehu Dunaja! Je rozdelený do niekoľkých zón pre rôzne vekové skupiny, pričom každá zóna má svoju nosnú tému a nájdete tu snáď všetko na čo si len spomeniete. Okrem toho sa tu na pravidelnej báze konajú rôzne podujatia pre rodiny s deťmi.

 

Dunajec Village Červený Kláštor

Ak vás láka dovolenka na severe v krásnych Pieninách a nemáte veľmi radi letné horúčavy, čo to sme našli aj tam. Dunajec Village sa nám zápačil vďaka rozmanitému exteriéru pre deti. Toto ubytko má dokonca spoločný areál s kupeľmi Červený Kláštor – Smerdžonka, čo sľubuje množstvo zážitkov. Čarokrásny výhľad na Tri Koruny vám snáď asi ani nemusím opisovať.

 

Salaš Vígľaš Bojnice

Neďaleko nádherných Bojníc kde sa s deťmi dozaista nedá nudiť ani na sekundu (ZOO, zámok, kúpalisko) sa mi veľmi zapáčil salaš Vígľaš. Ponúka na pohľad veľmi príjemné ubytovanie, ale aj jedno mega veľké a krásne, drevené detské ihrisko v rámci svojho areálu. No a salaš samozrejme sľubuje aj výborné, pravé slovenské dobroty.

 

Chata Piecky Hrabušice

Chata Piecky ponúka ubytovanie v rámci krásne zrekonštruovanej drevenice v ešte krajšom NP Slovenský raj. Súčasťou v skutku krásneho areálu je aj veľmi milé detské ihrisko, ktoré spĺňa všetky bezpečnostné normy EÚ. No vyhráte sa tu aj na  trampolíne, zahráte si ping pong, či futbal. Okolie je studnicou neobmedzenej turistiky, cyklistiky a známych dobrodružných rebríkov.

 

Privát Andrea Ždiar

My sa už dlhšie chystáme do Ždiaru, kde by som najradšej bývala v nejakej malebnej chalúpke s výhľadom na krásne Tatry. Hľadala som však samozrejme aj nejaký dvor s detským ihriskom a posedením, no a celkom sa mi pozdáva privát Andrea.

 

Taaak teda toľko z tipov za nás, budeme sa tešiť aj na tie od vás 🙂

 

Kam sa najbližšie vyberiete s bábom vy?

 

Vás Pimpi