Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

Resetni sa v Poľsku

Ak sa potrebuješ totálne zresetovať, poriadne si oddýchnuť, alebo hľadáš romantiku na konci sveta, kde ale vieš dokonale stráviť čas aj so svojim bábom určite zájdi do Koscieliska. Malá dedinka približne 2 km od veľmi známeho a vychýreného strediska Zakopané, ktoré ponúka nekonečné možnosti ubytovania. Ale my sme našli to NAAAJ, ktoré si zamiluješ na prvý pohľad.

Dve nádherné, novučičké, ešte voňavé chalúpky (Domki Karpielówka Luxury Chalet) sa prekvapivo nachádzajú na dvore rodinného domu. To len potvrdzuje vynaliezavosť a obchodnú „náturu“ Poliakov, ktorí sú skutočne vychýrení obchodníci a dokážu nejakú tú korunku (zlotý) zarobiť skutočne na všetkom. Sú postavené kaskádovito, v mini kopcovitom teréne a na prvý pohľad sa zdajú byť veľmi malinké.

Domki Karpielowka

Pohľad zo zadu

Aj Pimpi to bol omrknúť

 

Ak však ale vstúpite do vnútra, otvorí sa pred Vami naozaj bohatý priestor, kde sa v úplnom pohodlí ubytuje aj 8 osôb. Spájajú sa v ňom ľudové, tradičné prvky, bohatá a hrdá história poľského národa (Goralov), ale aj súčasnosť a moderné umenie. Chatka má dve poschodia, pričom prvé tvorí chodbička s priestorom na odloženie kabátov a topánok, tiež kúpeľňa so sprchovým kútom a WC. Hneď po vstupe vás, ale určite dostane presklené, trojuholníkové priečelie chatky. My sme prišli síce po tme, ale ten ranný výhľad stál skutočne za to.

Ranný výhľad ako z rozprávky, farebná jeseň a v pozadí Tatry

 

Prvé poschodie tvorí kuchyňa spojená s obývačkou, kde ale nenájdete TV (čo sa nám ako stratégia trávenia času s rodinou veľmi páčilo!), ale iba hifi vežu, kde si náš malý cestovateľ mixoval čerstvo z Lidlu kúpenú rozprávku o Popolvárovi (už ju vieme naspamäť spredu, aj zozadu) 😀 V obývačke je aj piecka, ale len na okrasu, čo je veľká škoda (z pohľadu majiteľa to však plne chápeme, asi by to nebol najlepší nápad v drevenej prenajímanej chatke). Kuchyňa je krásna, moderná so všetkým na čo si spomeniete – chladnička, umývačka riadu, varná doska, kávovar, rýchlovarná kanvica, mikrovlnka, dokonca vstavaná 20 cm široká chladnička na víno. Rovnako tak tu nájdete jedálenský stôl, ktorý je rozkladací, v prípade, že vás bude viac.

Plne zariadená kuchynka

Podkrovné poschodie nad kuchynkou

Detail krásneho vyrezávaného zábradlia

Pohľad z hora na malého DJa

 

Nad kuchyňou sa nachádza mini podkrovný priestor kde je umiestnené dvojlôžko v trochu skosenom priestore, preto by som povedala, že je vhodné skôr pre detské dobrodružstvá, ako pre komfortný spánok. Spodné podlažie tvoria tri samostatné spálne a ďalšia kúpeľňa s WC a vaňou. Jedna izba je najväčšia a ponúka nezameniteľný výhľad svojou presklenou stenou. Ďalšie dve sú menšie a jedna z nich dokonca ponúka stropné okno s výhľadom až na nebíčko, aj keď sa nachádza na mínus prvom poschodí 🙂 V každej izbe je TV a mini odkladacie priestory v podobe skriniek.

Jedna zo spální

Vstup do chalúpky

Spodná kúpelňa

 

V prípade priaznivého počasia tu nájdete aj terasku s posedením a grilom, s neopakovateľným, romantickým až gýčovým výhľadom na Tatry, ako ich nepoznáme. Nás toto ubytovanie jednoducho dostalo. Viem si predstaviť rannú šálku kávy, krásny výhľad, za oknom majestátne Tatry a pomaly padajúce snehové vločky. No nie je to dokonalosť?

Naše postrehy a odporúčania:

  • majiteľ je veľmi milý a ústretový, vo všetkom vám poradí, pomôže, vyrieši každý dotaz, či problém
  • v chatkách nie je možné si objednať raňajky, ani akúkoľvek inú stravu, preto sa nezabudnite zásobiť dobrotami, alebo kašlite na to, pár metrov od nich sú veľké potraviny, kde nájdete všetko potrebné
  • ak hľadáte reštauráciu s dobrým jedlom a aj miesto, kde sa aspoň na chvíľu zabaví aj vaše bábo, mrknite Reštaurácia ZAKOPIAŃSKA, cca 10 minút cesty od chalúpok do Zakopaného, kde nájdete krásny detský kútik
  • ak máte doma lezúňa ako my, dávajte veľký pozor na schodisko!!! My sme ho zatarasili kočíkom a bol pokoj 🙂
  • po príchode je nutné uhradiť depozit 400PLN, čo je približne 100€ (pre prípad, že by ste niečo poškodili, pokazili a pod.). S domácim sa však dá dohodnúť na úhrade v eurách, čo je podľa nás výhodnejšie, nakoľko peniažky Vám vráti až pri odchode, kedy už možno zloté nebudete potrebovať a tak Vám to ušetrí cestu do zmenárne niekde doma
  • nezabudnite si to tu poriadne užiť, užiť a ešte raz užiť, taký skvost sa hľadá len ťažko 🙂