Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-cestovanie-bábo-bábätko-cestovanie s deťmi-cestovanie s bábom-cestovanie s bábätkom-penzión-floriánov dvor-pleš-lučenec-detský kútik-skvelé jedlo-pekné ubytovanie-recenzia-poľovník-poľovnícka tematika-zvieratká

RECENZIA: penzión Floriánov dvor

Penzión Floriánov dvor sa nachádza v regióne Novohrad, neďaleko Lučenca, na konci sveta v dedinke Pleš, ktorá je plná jednosmeriek. Ak hľadáte absolútny pokoj, miesto kde sa dokonale vyšantia vaše deťúrence, ste na správnom mieste. My sme tento pobyt dostali od rodičov do daru a veru už viem prečo sa vraví: „Darovanému koňovi na zuby nepozeraj.“

 

Prvý pohľad

Na prvý “kuk” ma penzión hneď po príchode ohúril monumentálnym jeleňom pred budovou, ale aj zakrytým parkoviskom, ktoré chráni auto pred horúčavou v lete, pred dažďom v zime. A to sa veru nevidí všade. Celý penzión je ladený v poľovníckom štýle, od interiéru, všade zavesených trofejí, až po obliečky na vankúšoch. Za veľkú výhodu považujem prítomnosť výťahu najmä ak sem idete s kočiarom. Súčasťou penzióna je priestranná reštaurácia, s vonkajším posedením, s možnosťou grilovania a pekne udržiavaná predzahrádka.

 

Čo ma už potešilo menej je skutočnosť, že budova sa nachádza vo veľmi tesnej blízkosti JRD čo bolo najmä v lete pri večernej prechádzke aj pomerne dosť cítiť.

 

Pre deti

Čo sa mi páčilo úplne najviac (hlavný dôvod prečo sme pobyt dostali) je detský kútik. Je skvelý. Je súčasťou reštaurácie, čiže relatívne pokojne sa viete najesť zatiaľ čo váš „malý drak“ si užíva. Presne takýto je môžem. Spredu otvorený, je doňho ľahký prístup, čiže aj keď vidíte, že by sa niečo mohlo stať viete rýchlo priskočiť. Má aj šmykľavku a viacero hravých prekážok s množstvom guličiek. Nájdete v ňom skutočne množstvo hračiek, kuchynku, dielničku a večer tu v TV bežala Máša a Medveď. Dôkazom dokonalosti je dozaisto aj to, že odtiaľ deti dobrovoľne von nedostanete 🙂 Je tiež prenádherne vymaľovaný, s akoby živými zvieratkami z lesa.

 

Aj vonkajší priestor praje deťom, nájdete tam trampolínu, záhradný domček, skákací hrad (predpokladám, že len v lete), ale aj viacero odrážadiel, bicyklíkov a iné.

 

My sme tu stretli naozaj iba rodiny s deťmi, ktoré sem prišli len a len kvôli detskému vyžitiu. Preto nerozumiem skutočnostiam, že ubytovanie v zásade na príchod detí nieje pripravené. Nie je tu dostatok cestovných postieľok (nám sa neušla), málo stoličiek na jedenie…

 

Reštaurácia

Čo ma neskutočne príjemne prekvapilo bola kuchyňa, varia tu skutočne fenomenálne. Keďže sme mali zaplatenú polpenziu na večeru bol možný výber s viacerých jedál a naozaj všetky boli svelé. Rovnako výborné boli aj raňajky, v priebehu dvoch dní aj s mini obmenou, krásne naaranžované v novučičkých nádobách. A mňa si úplne kúpili paštekou Majkou. Jednoducho raňajky, ktoré sa často nevidia ani v lepších hoteloch.

 

Čo ma však potešilo už menej bolo to, že raňajky podávali až od 8mej hodiny. Čo mi opäť prišlo ako absolútne neprispôsobené pre rodiny s deťmi, nakoľko sme viac ako hodinu každý deň obžúvali od hladu zárubne.

 

True story

Frčíme si nie práve najlepšími cestami, piatok večer, ide to pomaly, celý národ ide domov… Sme už niekde pred Lučencom a vtedy si manžel povie, že prevolá ubytovanie kam presne treba ísť. Ako tak telefonuje medzi rečou sa opýta či je všetko pripravené a len tak medzi rečou sa dozvedá, že už nemajú detskú postieľku. Že sme im nepovedali…hovorím si haha, jasné, my čo vždy cestujeme s bábom, my čo máme blog o cestovaní…Poviem vám mala som 100 chutí otočiť sa a ísť domov.

Áno dalo sa to vyriešiť spaním v trojici, ale my sme také ešte nikdy nerealizovali a spať/nespať 2 noci, lebo čo ak priľahnem dieťa je fakt super. Tak sme sa vybrali v piatok večer cca 18:00 hod na „mission impossible“ kúpiť cestovnú postieľku. Toto ma vytočilo ešte viac, pretože doma ich máme presne 5ks (kade tade po babkách a 1 na cestovanie). Keby sme vedeli jasné, že si ju vezmeme! Tak sme sa vydali do Lučenca, že niečo zoženieme…prešli sme 3 nákupné centrá až sme ju zohnali a zbytočne do vzduchu vyhodili 50eur.

Keď som si dovolila posťažovať sa na recepcii a „poďakovať“ recepčný nemihol ani brvou a ako „vďaku“ nám dal podkrovnú izbu. Ešte mu ironicky vravím aspoň, že tu máte výťah…to som ešte nevedela, že ma čaká ďalších asi 20 strmých schodov s kočiarom do podkrovia, kde boli 3 oddelené postele a asi 100 stupňov. A to už bola posledná kvapka, kedy som zbehla dole a žiadala vymeniť izbu. Po argumentoch predpokladám bezdetného mladého pána, veď si zapnite klimatizáciu som mala dosť, ale izbu nám vymenil. A toto ma ešte pred začatím výletu celkom vykoľajilo :/

 

A na záver…

Tomuto projektu však naozaj úprimne držím palce. Taký krásny penzión sa len tak nevidí, už len aby využil svoj potenciál. Stavia sa tu veľké wellness, ktoré si verím získa a priláka ďalších zákazníkov. Myslím, že je to na dobrej ceste.

 

Váš Pimpi