Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-cestovanie-bábo-bábätko-blog-mama na cestách-grécko-chalkidiki-halkidiki-mendi beach-sdeťmi-recenzia-super detský kútik-hydina-zléubytovanie-zléjedlo

RECENZIA: hotel Mendi Beach Chalkidiki

Ak hľadáte parádne vyžitie pri mori pre vaše deťúrence, tyrkysovú nikdy nepreplnenú pláž a úplný pokoj, toto je rozhodne mieto, ktoré by som vám odporučila. Ak ste však náročný a od 4* hotela očakávate, že bude naozaj 4* vzhľadom k službám a všetkému čo k tomu patrí, vyhľadávate rušný život, či letné promenády, rozhodne sem nechoďte.

 

Hotel Mendi Beach ****

Hotel Mendi Beach sa nachádza na poloostrove Chalkidiki v Grécku, ktoré je svojim tvarom známe ako Poseidónov trojzubec. Tvoria ho 3 menšie poloostrovy: Kassandra, Sithonia a Athos (obývaný iba mníchmi). My sme bývali na najzápadnejšom, zároveň najvyhľadávanejšom poloostrove Kassandra, ktorý leží južne od Solúna, kde sme pristávali. Hotel sa nachádza na úplnej samote, to znamená, že dookola nie je nič, absolútne nič. Najbližšie mestečko Kalandra je vzdialené cca 3km, po nie veľmi kočíkovom teréne, kde vraj nebolo tiež nič. Let z Košíc bol naozaj skvelý, iba cca 1,5 hodiny. Horšia bola cesta autobusom, ktorá trvala rovnako dlho.

 

Hotel Mendi s deťmi

Hotel je doslova raj pre deti. V tomto nás veľmi milo prekvapil. V cestovke sme žiadali, aby tam bolo aspoň čosi pre deti a na obrázkoch sa črtal nejaký detský kútik. Ale tu bol kútik vlastne celý jeden samostatne stojaci domček. Dalo sa v ňom kreliť, hrať s nekonečným množstvom hračiek, no a nám sa najviac páčili ako inak dvere 🙂 Vonku bolo viacero preliezok, šmykľaviek, hojdačiek, záhradný domček, či minigolf pre väčších. Cez deň aj vo večerných hodinách animačné programy a rôzne hry. No za totálne najväčší tromf hotela považujem mikro ZOO. Tú tvorili dve samostatné voliéry, v ktorých bola hydina, ale nie taká obyčajná, ale nevšedná exotika. No a to je naša srdcovka. Tu sme chodili aj stokrát denne a prisámveru tie sliepky si nás už aj pamätali. Stále sme im nosili papať trávu, či keksíky, ktoré sa povaľovali v kočíku. Ej veru nastali im ťažké časy keď sme odišli domov 😀

 

Pláž, bazén a okolie hotela

Pláž bola neskutočná. Naozaj som ešte nikde inde predtým nevidela tak krásne more. Hralo všetkými farbami modrej, tyrkysovej a voda bola tak priezračná, že neboli potrebné ani okuliare do vody a voľným okom ste videli ako plávajú rybky. Bola pieskovo kamienková, vstup bol úplne parádny a voda dlho ani nebola hlboká. Pre deti top! Pri vstupe bolo potrebné spraviť dva kroky po kamienkoch, ale potom bol iba krásny, jemný a na slnku lesknúci sa piesok. Veľkou výhodou bolo aj to, že pláž bola široko ďaleko prázdna nakoľko dookola fakt nič nieje 🙂

 

Rovnako fajn bol aj bazén, ktorý mal aj časť pre deti. V ňom bola voda ani nie po kolená a za najlepšie pokladám to, že v ňom bola morská voda, ktorá mala príjemnú teplotu. Najpv som si myslela, že malého do bazéna ani nedáme (keď som si predstavila echt bazénovú vodu), ale takto sa čvachtal koľko vládal.

 

Okolie hotela bolo krásne, zelené, udržiavané. Celý deň v areáli pobehoval záhradník, ktorý polieval, strihal, kosil, skrášľoval. Najradšej som chodila bosá po mäkučkom trávnatom koberci, všade dookola vysadené palmy, citrusovníky, olivovníky, oleandre, ruže, ale aj iné krásne kvietky, ktoré nepoznám.

 

Fakultatívne výlety

V rámci tejto dovolenky sme neboli na žiadnom cestovkou ponúkanom fakultatívnom výlete. Po stretnutí s našou slečnou delegátkou som po pravde ani nemala chuť. Dalo sa ísť celkovo na 4 výlety.

  • mesto Solún, čo som si pri tých horúčavách nevedela s dieťaťom predstaviť a pozerať pamiatky ho fakt nezaujíma.
  • v ponuke boli ďalej 2 plavby loďou. Jedna bola skôr zábavná, spojená s kúpaním a smerovala na najbližší poloostorv Sithónia. To som si vedela predstaviť, ale keďže všetky odpovede na moje otázky ohľadom výletu od slečny delegátky boli tipu „neviem, uvidíme, minule to bolo tak“ (čo je fakt super keď máte dieťa a potrebovali by ste sa aj niečo dozvedieť) som si povedala, že nejdeme. Následne mi aj ľudia, ktorí boli hovorili, že sa jej info opäť raz odlišovalo od reality (lebo je rozdiel či idete busom 45 minút, alebo 1,5 hodiny) takže som neľutovala.
  • Ďalšie dva výlety smerovali za mníchmi, ktorí tu žijú jednak na poloostrove Athos (kde majú ženy vstup zakázaní, čiže všetko pozorujete len z lode) a na veľmi známe Meteory, ktoré však boli len pre náročných turistov (keďže len cesta trvala 8 hodín, na to, aby ste tam pobudli spolu 3 hodiny).

 

My sme boli raz taxíkom (30eur) v stredisku Skioni, vzdialeného 12km. Bol tam síce väčší ruch, množstvo taverien, obchodov, či detských lákadiel, ale aj množstvo ľudí na pláži, doslova hlava na hlave a nie tak pekné more.

 

Jedlo

Tu sa dostávam k prvému kameňu úrazu. Ani neviem aké bolo, asi by som to zhrnula do „oničom“. Mali sme zaplatený AI, pričom stále pri dverách do jedálne stála pani a chcela od každého vedieť číslo izby. Nechápem načo. Na raňajky sme mali do bodky 11 dní úplne to isé. Môj manžel skonštatoval, že chlieb vo vajci chce vidieť najbližšie v septembri a to už je čo povedať 😀 Čo ma ale zarazilo najviac, žiadna zelenina. Aby som im nekrivdila, tak na mini tanieriku (pre celý hotel) boli paradajky s cibuľou, niekedy ani to (neviem možno sme prišli neskoro). Obedy sa skladali z neidentifivateľnej polievky (nikdy v nej nič neplávalo a podľa vône som fakt nevedela) z niekoľkých druhov mäsa, cestovín, sem tam gréckych typických jedál, zopár šalátov a koláčikov, väčšinou ako ovocie melón. Ale výber nič moc. Ešte som si doma myslela, že v Grécku sa budeme ohadzovať olivami, no fakt nebolo s čím. Večera bola obdobná ako obed.

Čo ma tu, ale dorazilo najviac bolo, že raz sme chceli zobrať asi 5 zemiakov (inak ani varené zemiaky nechutili tak ako doma) pre naše dieťa na izbu. Už si nepamätám, či spal, či vystrájal, alebo aký bol problém…tak z toho bol cirkus na celý hotel. Pred tým než pánovi pri dverách skoro manžel ten tanier obúchal o hlavu a pýtal sa ho čo s tým teraz urobí (lebo aj tak by to asi vyhodil) prišiel nejaký big boss a ten to nakoniec dovolil. Trápne no!

 

V bare pri bazéne ešte dávali v rámci AI zmrzlinu a toasty. Okrem toho ste si tu vedeli kúpiť hamburger, či hranolky. Zároveň tu bola aj reštika ala carte, kde si bolo zakúpiť kadejaké dobroty.

 

Ubytovanie

Ubytovanie bolo asi to čo ma hnevalo najviac. Najprv sme dostali úplne klasickú izbu na poschodí, ktorá bola pomerne malá keďže v nej bola aj postieľka a náš kočík. Lenže my sme si priplatili za štúdio! Tak sme sa šli opýtať, či to je to, za čo sme si zaplatili. Tak nám na výmenu ponúkli izbu na prízemí. Bola skvelá v tom, že sme nemuseli chodiť po schodoch, ale rovno sme vybehli do krásnej záhrady. Inak bola otrasná. Akoby prerobená z pivničných priestorov. V kúpelni bol strop tak nízko, že som sa nevedela vyzliecť bez toho, aby som si neobúchala ruky. Nad vaňou visel hnusný žltý gumený záves, ktorý sa nedal zaťahovať, lebo ten strop bol fakt príliš nízko. A keď sme otvorili pivničné okno, do kúpelne sa nám vtlačila neskutočná horúčava, asi z klimatizácií, keďže to bol roh hotela, predpokladám, že sem všetko ústilo, aj smrad. Ale bola tu aspoň rýchlovarná kanvica a chladnička…keď toto je štúdio tak ja fakt neviem, len pripomínam v 4* hoteli.

 

Inak hotel bol veľmi pekný. Mal nádhernú recepciu, odkiaľ bol krásny výhľad na more. Tiež krásnu terasu. Možnosť zahrať si kulečník, ľahnúť do masážneho kresla, či zacvičiť v posilňovni. Dala sa tu dohodnúť aj klasická masáž. Pri recepcii bol našťastie aj obchod (kozmetika, suveníry, jedlo), pretože naozaj široko ďaleko nič.

 

Iné

Čo mi tu naozaj pilo krv boli komáre! Hnusné malé hnidy, na ktoré nič nefungovalo. Ja som chutila asi najlepšie, keďže som mala nespočetne veľa štípancov a fakt veľkých ako nikdy predtým. Pritom sme mali repelent, tú vec proti komárom do zástrčky, sviečky proti komárom a nič. Jediné čo fungovalo bol pyridoxin, ktorý užíval po chorobe náš syn. Ten mal presne 0 štípancov, naozaj! Takže ak sa sem chystáte dávajte si vitamín B už doma!

 

Cestovkový fail:

  • za absolútny cestovkový fail pokladám to, že naše dieťa v rámci letenky prihlásili k úplne cudzej osobe!!! ktorú sme v živote nevideli, nepočuli a ani sa nám nepodobala priezviskom. V Košiciach to akože zmenili, aj to nám zo syna spravili dcéru…Ale po ceste domov sa situácia zopakovala a keď nám v Gerécku vzali pasy a išli to riešiť už to nebola taká sranda, čakala som všetko, pretože aj mňa by ako prvé napadlo, že sme decko niekomu ukradli…
  • rovnako tak informácia, že cesta k rezortu busom trvá do hodiny, pritom sme cestovali viac ako 1,5 hodiny v rámci normálnej premávky.
  • naša slečna delegátka bola hanbou cestovnej kancelárie, nech by ste sa opýtali kohokoľvek…vytvorila asi každému hneď prvý otrasný dojem z dovolenky svojim správaním, neochotou a informáciami, ktoré by som sama podala lepšie, pritom som tam v živote nebola. Jedným slovom otras! Okrem iného si vymýšľala a podávala klamlivé informácie (napríklad najprv sa tvárila, že nevie kedy chodí autobus, že v grécku vlastne vôbec nemusí prísť, stačí si sadnúť na zastávku a čakať. To je také super keď máte dieťa 🙂 Na ďalší deň už vytiahla z klobúka cestovný poriadok. Šikulka to bola.) Keď to bude niekto čítať iba som chcela odkázať všetkým CK, že vedieť po grécky neznamená byť dobrý delegát!
  • v rezorte okrem vyššie uvedeného mi vadili také tie otváracie hodiny, či jedálne, detského kútika, baru pri pláži atď…

 

Asi toľko k našej poslednej dovolenke. Aj napriek všetkému som vďačná, že sme sa naozaj všetci vyliečili, čo bol základný cieľ tejto dovolenky kupovanej zo dňa na deň. No a či ešte niekedy pôjdeme s nejakou CK o tom budem ešte úpenlivo premýšľať.

 

Majte ešte krásne leto a len pozitívne zážitky, Váš Pimpi