Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

RECENZIA: Calimera Serra Palace Turecko

Konečne po troch rokoch pandémie sme sa vybrali do sveta, konkrétne do Turecka. Naposledy sme tu boli v roku 2019 a Turecko asi nikdy nesklame. Samozrejme je fajn vybrať dobrý hotel, ale požiadavky naň má každý iné. Ja vám ponúkam krátku recenziu hotela vhodného pre deti s možnosťami a službami, kde sa mi nepodarilo nájsť ani jednu chybičku. Budem sa asi opakovať, ale podľa môjho názoru, za rovnaké peniaze Vám Európa nikdy nedá to čo ponúka Turecko.

Hotel Calimera Serra Palace

Tento mimoriadne ideálny hotel pre deti nájdete kúsok za Side, asi hodinku a pol cesty od letiska v Antályi. Skladá sa z viacerých budov, jednej hlavnej a menších domčekov (asi 4 poschodových), kde sú tiež situované obytovacie kapacity. Má dve recepcie, veľkú reštauráciu, množstvo (fakt neviem koľko) barov, bazénov, atrakcií, reštiku na pláži, ako aj plážový bar (snáď som na nič nezabudla). Súčasťou hotela je aj zopár obchodov (zlatníctvo, obchod s koženýmim výrobkami, obuv a kabelky, kaderníctvo a mini potraviny). Dokonca tam má svoju ambulanciu aj doktor (keby niečo…). Areál je krásne udržiavaný, zelený, vysadený nielen palmami, ale aj inými exotickými rastlinami, kvitnúcimi kríkmi a vzhľadom na horúčavy je naozaj krásne zelený. Pláž super, aj keď nie úplne piesok, vstup do mora sa vyznačuje skôr kamienkami. Nie je to top pláž pre deti, no aj napriek tomu sme tu trávili najviac času.

Stravovanie v hoteli

Ani neviem čím by som začala, tak snáď strava. Bola výborná. Fakt si neviem spomenúť na niečo čo som tam nenašla. Súčasťou AI boli samozrejme raňajky, obedy a večera buď v hlavnej reštaurácii, alebo obedy na pláži. Medzi tým sa energia dala doplniť v podobe snackov, alebo koláčikov v čase pred večerou v bare. Na pláži robili typické turecké placky a hamburgery. V hlavnej reštaurácii bol špeciálny kútik pre deti, kde si deti mohli jedlo naberať sami a mohli tam ostať aj jesť pri zapnutej rozprávke. V cene boli aj všetky nápoje od výmyslu sveta a na každom kroku balená voda (keďže tá z vodovu sa piť nesmie!). Ak si myslíte, že sa jedná o zbytočné prežieranie sa…tak mne sa napríklad podarilo schudnúť, keďže som využila to, že všetko to jedlo je tam pripravené. Jednoducho si stačí si správne vybrať. Malý si dával najmä hranolky, kuracie nugetky, ale aj lievance, praženicu, cibuľové krúžky, cuketové placky, ryžu s cícerovými guličkami (v podstate najmä to čo pozná z domu). Večere sa vždy niesli v nejakom inom gurmánskom duchu, napríklad sushi večer, či typické turecké vychytávky.

Atrakcie pre deti

Asi najhlavnejší dôvod prečo sme si vybrali tento hotel, boli atrakcie pre deti. Malý má aktuálne 5 rokov a páčilo sa mu veľmi. V areáli nájdete tobogány, ale aj obrovský vodný hrad pre deti. Boli spustené nejaký čas doobedu, nasledovala prestávka a potom opäť po obede. Čo bolo úplne skvelé, lebo inak by večer rozmočené deti vyťahovali z vody 😀 Okrem toho tu bol aj detský klub, kde si deti mohli každý deň vyrobiť niečo iné (napríklad maľovať tričká, vyrábať náhrdelníky…), či hrať rôzne hry a súťažiť v športových hrách. Dieťa ste tu mohli aj nechať a v prípade potreby by zavolali na mobil. Deň po nás prišli aj slovenské animátorky, čiže úplne skvele. Pomedzi to sa v priebehu dňa dali hrať rôzne hry (šípky, petang, volejbal…). Každý večer sa samozrejme konala detská diskotéka, kde sa deti mohli vyblázniť a vyšantiť. Po nej nasledoval naozaj skvelý program v amfiteátri (akrobatické či tanečné kreácie), na ktoré sme väčšinou stále ostali, prípadne sa konala diskotéka pre dospelých, či pool party. V tom čase to v hoteli žilo najviac, všetci boli vonku. Všade sa predávali svietiace balóny, popcorn a deti si mohli maľovať obrázky z farebného piesku (7eur). Posledný večer bol detský festival (brutálne niečo). Najprv tancovali v záhrade mimoni, potom nafúkali asi 8 skákacích hradov, kde sa mohli deti zúčastniť rôznych súťaží, medzitým umelci nafukovali balóny v tvaroch zvieratiek, či fúkali obrovské bubliny.

Ubytovanie a okolie hotela

Ubytovanie bolo celkom fajn, niektorým návštevníkom sa nepáčilo (nie nám), že vybavenie bolo staršie, ale v podstate sme si na izbu chodili len po obede s malým pospať a osprchovať sa. V izbe bola samozrejme klimatizácia, chladnička a trezor. Myslím, že nám nič nechýbalo. Okolo hotela toho veľa nebolo, ale v prípade, že by ste hľadali nejaké konkrétne nákupné možnosti stačilo sadnúť do taxíka sme Side. Neďaleko (asi 2km) bol ďalší hotel pri ktorom bolo zopár obchodíkov, tak akurát by som povedala, aj lekáreň, či detské ihrisko. Okrem toho sa tu každú nedeľu konal bazár. Prirovnala by som ho k nášmum trhu na Dominikánskom námestí v Košiciach. Čiže predaj lokálnych výrobkov – ovocie, zelenina, ale aj handy a hračky. Aj keď tu toho na vôkol nebolo veľa, hotel poskytoval toľko možností, že sme ani nemali chuť hľadať niečo ďalšie. Okrem toho sme si sem prišli oddýchnuť, čo sa nám po veľmi dlhej dobe skutočne aj podarilo 🙂

Majte krásne leto a dávajte na seba pozor, Váš Pimpi

P.S.: Cestovná kancelária TipTravel, s ktorou sme boli ponúkala aj množstvo fakultatívnych výletov. My sme boli pozrieť delfíny a bol to naozaj mega zážitok!