Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-cestuj s deťmi-cestovanie s bábom-olival slovensko-prírodný deo krém-deodorant-antiperspirant-skúsenosť-recenzia-levanduľamäta-zelený čaj-vône-zdravie

Prírodný DEO krém od Olival: Prešiel skúškou?


Na jednej strane mi príde celkom vtipné písať o vskutku “intímnych záležitostiach” akými ľudské vône a pachy dozaista sú. Na strane druhej ide o jednu vážnu tému, ktorá sa týka nás všetkých. Ide predsa o zdravie!


Poznáte rozdiely medzi deodorantom a antiperspirantom?

Antiperspirant v podstate zabraňuje poteniu tým, že upcháva póry kože soľou hliníka. To, že antiperspirant obsahuje rôzne vône je dôvodom, aby prekryl zápach solí. Za jedinú prírodnú látku v tých prípravkoch preto možno považovať hliník, ktorý je však pre zdravie škodlivý.

Deodoranty naopak poteniu nezabraňujú, ale prekrývajú pach potu tým, že zabíjajú baktérie, ktoré spôsobujú potenie prostredníctvom silných vôní.

Prírodný DEO krém od Olival Slovensko

Napriek tomu, že sme všetci jedineční, iní, a každého pokožka potrebuje niečo iné, už na prvý KUK si možno vytvoriť obraz čo z toho je zdrašie.


Nie som odborník, ani zdravotník…ALE

Poviem vám pravdu, že nie som na túto tému odborník, ale už som sa nad ňou zamýšľala dávnejšie. Bolo to v čase keď mojej mamke diagnostikovali alergiu na mnohé kovy. Keďže asi nikto z nás nepracuje v uránovej bani, predpokladám, že nieje ani pokladač azbestovej strechy, ako sa potom kovy do toho nášho tela dostávajú???

Jasné, dnes si už nemôžme byť v ničom istí…čo jeme…čo pijeme…akú kozmetiku používame. Až nedávno keď som si bližšie prečítala čo všetko obsahuje môj obľúbený antiperspirant, došlo mi, že si za to do istej miery môžeme aj sami. Vždy je predsa na výber. Najmä ak ide o také citlivé miesto akým je podpazušie, obsahujúce lymfatické uzliny, prenášajúce všeky látky do celého tela!!!


Olival Slovensko

Mala som však možnosť vykúšať čisto prírodnú kozmetiku od spoločnosti Olival Slovensko. Už sme ju tu raz mali v podobe repelentu pre deti i dospelých. Jej najväčšou výhodou a benitmi je že:

  • neobsahuje žiadne parabény, silikóny, farbivá ani umelé parfumy, hliníkové soli, či GMO. 
  • obsahuje esenciálne, prírodné oleje a čerstvé ingrediencie
  • vhodný pre všetky typy pleti
  • nie je testovaný na zvieratách!
  • obsah 50ml je ideálny aj do príručnej batožiny, ktorá je jedinou povolenou batožinou pri mnohých nízkonákladových leteckých spoločnostiach
  • jednoducho sa aplikuje a super vstrebáva


Naschvál som si ju sebou vzala na služobnú cestu, keďže som vedela, že ma čaká nekonečný deň prestupov na letisku a množstvo cestovania do neznáma. Musím Vám povedať, že som mala obavy. Veď kto by chcel “rozvoniavať” ešte k tomu v prítomnosti ľudí, s ktorými ešte asi nejaký čas budete fungovať 😀

Prírodný DEO krém s vôňou mäta levanduľa

Ale bola som príjmene prekvapená! Vzala som si so sebou prírodný DEO krém s vôňou mäta levanduľa (ako ste mi na FB odporučili) a asi som spravila dobre. Je to vôňa oveľa výraznejšia oproti vôni zelený čaj. Možno práve to urobilo svoje, že som ani na konci dňa nič nepríjemné necítila. Iba ak pozostatok štipkajúcej vône v nose v podobe mäty. A to som naozaj cestovala celý deň, autom, 3 x prestúpila do iného lietadla, taxíka a medzitým pobehala Barcelonu v rámci voľného času. Takže za mňa veľký LIKE a ak máte chuť vyskúšajte tieto deodoranty práve teraz, nájdete ich v skvelej cene, iba 5,94eur!

P.S.: Jediné čo ma mrzí, že som vám s nimi nemohla spraviť nejakú peknú foto v Barcelone, lebo sme museli odovzdať kufre do podpalubia :/


Váš Pimpi v spolupráci s OLIVAL Slovensko (www.olival.sk) ??