Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

PODBANSKÉ: Grand Hotel PERMON

Na hotel Permon mám momentálne trochu ťažké srdce. Nedávno mi totiž napísal, či by som nechcela byť ich influencer. Samozrejme som sa potešila, veď kto by nie. Následne chceli, aby som im poslala také tie čísla o blogu, rôzne štatistiky atď… No a potom nič. Ani len ďakujeme za Váš čas. Ale to si jednoducho asi musíme zvyknúť, že slušnosť sa v dnešnom svete nenosí. Sama najlepšie poznám „svoje čísla“, nie som žiadna hviezda, ktoré propagujú daný hotel, ale každá odpoveď človeka posúva ďalej. Napriek tomu som si povedala, že Vám o Permone napíšem. Veď aj tak sme tam každý rok 🙂

Grand hotel Permon

Do Permonu chodíme naozaj každý rok a zažili sme ho asi v každom ročnom období. Nachádza sa v nádhernom prostredí Vysokých Tatier, v oblasti Podbanské, priamo pod Kriváňom. Z vonka vyzerá trošku ošumelo, ale vo vnútri skrýva skutočné poklady a dovolím si tvrdiť, že ponúka asi najlepšie wellness aké som kedy zatiaľ zažila. Rovnako tak ponúka ideálne čas strávený s deťmi. Jediné čo mi tu naozaj vadí je taká tá masovka, s čím však v hoteloch o danej veľkosti a obľube musíte rátať. Síce sa ten počet ľudí v priestore rozptýli, ale presúvanie s kočiarom po poschodiach s výťahom obmedzenej kapacity je niekedy na nervy.

Permon s deťmi

Hotel Permon predstavuje skutočný raj pre deti. Na deti tu naozaj mysleli od vrchu až po spodok. Nájdete tu samostatné poschodie venované deťom, kde je krásny detský kútik – Permoníkovo, s množstvom hračiek, šmykľavkou, guličkami, ale aj mnohými hracími konzolami. Priestor je zároveň spojený s miestnosťou kde deti kreslia, alebo inak tvoria. Na všetko pritom dohliadajú animátorky a vy si viete sadnúť tiež hneď vedľa, aby ste mali všetko na očiach. Hneď vedľa väčšie deti určite poteší 3D kino, alebo hracie konzoly a X-boxy.

Samozrejmosťou je prebaľovací pult a WC pre najmenších vedľa herne, či samostatná kuchynka na prípravu mliečka a zohriatie jedla. Toto je moji milí naozaj Baby friendly hotel.

Hotel však nezabudol na najmenších ani vonku. Za hotelom nájdete priestranné detské ihrisko. Vedľa neho žblnká tatranská bystrinka, no a čerešničkou na torte je už len samotný výhľad na Kriváň. Ak ľúbite turistiku, alebo mini prechádzky, nechajte sa tu zlákať novými tematickými chodníkmi – Chodník sovích strážcov a Čarovná lesná cestička, ktoré lemujú z dreva vyrezávané zvieratká. Okolie hotela dokonca brázdi vláčik, ten sme ale ešte nemali možnosť stretnúť, ani zažiť. Okrem toho je toto miesto skvelým východiskovým bodom pre podniknutie cyklo, alebo turistiky.

Permon a wellness

Permon podľa mňa ponúka skutočne výnimočný wellness. Nevyskúšala som všetky dostupné, preto nemôžem napísať, že je absolútne najlepší 🙂 Rozhodne však svojou ponukou patrí medzi TOP na Slovensku. Nájdete tu veľký bazén a mnooožstvo saún, vonku aj ochladzovacie jazierko, vírivku a aj veľa iného. Pre deti tu nájdete mini bazén, jahôdkovské vírivky a aj šmykľavku. Zároveň je všetko prispôsobené aj v priestoroch šatní, kde je viacero prebaľovacích pultov. POZOR však ak vaše bábo ešte nechodí a chcete s ním ísť do priestoru wellnessu musíte ho mať vo vajíčku!

Stravovanie

Čo sa týke stravovania začínajú mi tiecť slinky len čo si na pobyt spomeniem. Nájdete tu úplne všetko na čo spomeniete a aj to čo by vás určite nenapadlo, že by mohli mať v ponuke 🙂 Jednoznačne nebudete sklamaní. Chcem Vám tu len spomenúť samostatnú časť, kútik pre deti, kde nájdete mikrovlnku, detskú vodu, výživu, ovocné kapsičky, či piškóty. Ako som písala, na deti sa tu myslelo na každom kroku.

Zhrnutie na záver

  • ak hľadáte skutočne baby friendly hotel, práve ste ho našli
  • určite sa to tu oplatí zažiť aspoň raz za život
  • hotel nepatrí práve medzi najlacnejšie, ale svojou ponukou a službami skutočne predčí očakávania
  • lacnejšou variantou je hotel Pieris, pričom môžete využiť wellness hotela Permon
  • na recepcii vás privítajú 2 milé rozprávajúce papagáje (to len aby ste boli pripravení, keď majú vaše deťúrence radi vtáčiky :))
  • určite si poseďte na terase, výhľad na Kriváň je dych vyrážajúci a v každom ročnom období iný!
  • hotel býva vypredaný, preto si nezabudnite svoj pobyt rezervovať s časovou rezervou
  • akciové pobyty nájdete na ich stránke, alebo každoročne sa oplatí kúpiť Happy Meal v Mc Donalds s akciovým kupónom na pobyt v hoteli Permon

Snáď som na nič nezabudla, majte krásne tatranské zážitky, Váš Pimpi 🐻