Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
Pimpi-bábo-zámok-Halič-Galicia Nueva-princ

Pimpi a jeho romanticko-cestovateľský príbeh, Galicia Nueva

Pimpi pre nás nie je iba obyčajný medvedík, ktorého si kedykoľvek kúpite v Ikei. Ten náš má za sebou jeden vážny, nezabudnuteľný cestovateľský príbeh, na ktorý nikdy nezabudneme a spája sa s miestom kam zájdite tiež!

 

Kde bolo tam bolo…

Bola pomerne zima, náš malý bubák mal necelé tri mesiace, za sebou už jednu vážnejšiu chorobu, jedno jediné cestovateľské dobrodružstvo u babky, po ktorom som si myslela, že už asi nikdy nikam nepôjdeme. Blížila sa Veľká noc a poviem Vám pravdu vzhľadom k okolnostiam sa mi naozaj nikam nechcelo ísť. Ale náš ľúbezný, cestovania chtivý ocko sa nás silou mocou snažil presvedčiť na nejaký výlet, keďže sme nikde neboli už skutočne dlho. Neviem kde na to prišiel, ale zavelil, že sa ide do Haliča. Dovtedy som si myslela, že som celkom scestovaná, alebo aspoň mám šajnu keď sa spomenie nejaké miesto na Slovensku…o tomto som, ale naozaj nepočula.

 

Vraj tam zrekonštruovali nejaký zámok, vraj veľmi pekne a že to musíme ísť pozrieť. Hneď som sa chytila za hlavu, na jednej strane radosť, že by sme konečne mohli niekam vypadnúť. Na strane druhej obavy z balenia, množstva pakšamentov (rozumej keď niekam ideš prvýkrát s bábom máš pocit, že potrebuješ preniesť minimálne celý byt aj s vybavením), správania malého nevyspytateľného bábätka a to som ešte nevedela, že máme pred sebou cca 160 km.

 

Pimpiho skutočný príbeh

Tak sme sa jedného pekného, skoro jarného dňa vybrali. Ani neviem ako, cesta zbehla veľmi rýchlo, malý ju prespal a za pár hodín sa pred nami vynímal majestátny zámok, ktorý vás dozaista fascinuje nielen zvonku. Aj interiér ponúka každým detailne premysleným a prepracovaným  milimetrom teleport do čias princezien a kráľov. Jednoducho úžasné, krásne, slovami ťažko opísateľné. Po príchode sme vybavili potrebné náležitosti a tešili sa na izbu, kde sme už vopred poprosili aj o detskú postieľku. A zrazu kde sa vzal, tu sa vzal, v krásnej princovskej postieľke, dokonale nastajlovanej s uterákom, perinkou, dekou, sprchovacím gélom pre malých princov, sedel aj náš Pimpi! Ten najobyčajnejší macko z Ikei sa pre nás zrazu stal najlepším kamošom, ktorý bol už toľkokrát ožužlaný, ťahaný za uši, nohy a kade tade po svete, že sa čudujeme, že je ešte stále s nami. Najprv sme naňho ako správna „Slovač“ neveriacky s otvorenými ústami pozerali, či nám naozaj chce niekto dať len tak niečo zadarmo, ale keď sa naňho náš malý princ vrhol už bolo jasné, že macko s nami cestuje domov 🙂

 

Zámok Galicia Nueva

Zámok je skutočným skvostom, perlou Novohradu. Navštívili sme už viacero zámkov, ale tento je neskutočne detailne obnovený, človek žasne pri každom kroku. Stálo to nemalé peniaze, ktoré však investor vložil do každého milimetra a autentické video na izbe vám o tom vyrozpráva viac.

 

Dokonca tu bolo vyhĺbené podzemné podlažie, aby vzniklo skutočne nádherné wellness. Určite vás nadchne aj presklené nádvorie, ktoré prekrýva dvoranu a bolo inštalované sklenený blok po bloku. Človeku skutočne padne sánka a teší sa, že tú nádheru môže aspoň na krátko zažiť „na vlastnej koži.“ To všetko už len podčiarkuje vynikajúce jedlo, komorná hudba, vínna pivnica, dokonalý vonkajšok,  jednoducho TOP. Ak cestujete s bábom najviac by sme vyzdvihli wellness. Zatiaľ naozaj jediné, kde sa nám dovolili dotrmácať aj s kočíkom, kde náš malý princ spal jak drevo za sklenenými dverami. Tak sme ho z bazéna mohli vidieť a aj počuť keby sa čokoľvek dialo!!!

 

Tak už viete odkiaľ máme Pimpiho, ale prečo sa vlastne volá Pimpi?…náš malý princ prekonal hneď po svojom krátkom pôsobení na tomto svete zápal močových ciest a preto sa jedného škaredého dňa u nás doma čoraz častejšie skloňovalo slovo na P, synonymum k „mužskej pýche“. Pre pána Jána, teraz si určite 99,9% z vás povie, čo sú to za ľudia… Práve preto sme hľadali zdrobneniny ako Pipo, Pimpulka, Pimpi až sa teda udomácnil Pimpi 😀

Prezradíme Vám ešte jedno tajomstvo. My sme tých macíkov až donedávna mali dvoch. Jedného doniesol dnes už pán manžel, v čase keď sme sa ľúbili jak kone a bol pracovne v Bratislave. A príbeh toho druhého už poznáte. A rozdiel medzi nimi??? Ten druhý je trošku širší, presne ako život po svadbe/v manželstve +- pár kíl navyše 🙂

 

Prehliadka s výkladom

Okrem kochania sa zámockým hotelom tu viete spoznať aj jeho zaujímavú históriu, stačí ak absolvujete jeho prehliadku so sprievodcom. Prehliadky sa konajú vždy v nedeľu a v pondelok o 13:00 a 15:00 hod. (cena lístkov: dospelá osoba 6€, deti do 15 rokov 4€). V tomto prípade nemusíte byť ani v hoteli ubytovaní. Pre každý prípad si ju vopred prevolajte, viac info nájdete TU.

My sme sa už síce ponáhľali domov, ale poprosili sme jednu veľmi milú pani z recepcie či by nám mohla ukázať čo prehliadka obnáša. Ďakujeme jej aj teraz za ústretovosť, pretože sme mali možnosť vidieť aj kaplnku župnú miestnosť, síce rýchlo, ale stálo to zato!

 

Čo sa ešte v Halíči dá robiť?

Náš výlet sme absolvovali cez víkend kedy tu bolo takmer všetko zatvorené. Aj napriek riadnemu „strmáku“ sme si dali prechádzku smerom do obce, kde sme narazili na veľmi pekné námestíčko s otvoreným iba rímskokatolíckym kostolíkom Nájdenia sv. Kríža a zatvoreným, veľmi pekným evanjelickým kostolom, bývalá synagóga. V obci nájdete aj vychýrenú pizzeriu svojho času veľmi známeho zabávača Joža Pročka, Pizzeria Zbrojnica. Neboli sme, ale nevieme si predstaviť vynechať dobroty na zámku 🙂

 

Dokonalý oddych si môžete dopriať aj prechádzkami po francúzskom parku, či návštevou zrevitalizovaného jazierka, ktoré zažilo svoje nádherné znovuzrodenie. Cestou k nemu natrafíte aj na množstvo do detailu spravených oddychových stanovíšt a posedení. Okrem toho tu však nezabudli ani na najmenších a v zámockom parku najnovšie nájdete aj mini ZOO s domácimi zvieratkami – sliepky, kačky, husi, ovečky, kozy a somárik.

 

 

Myslím, že môže byť. A čo vy? Presvedčili sme Vás?

Váš Pimpi