Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo do sveta-s deťmi-mama blog-tipy a rady-opaľovanie-krémy-vhodné pre deti-olival-prírodná kozmetika-pozor na slniečko-SPF50-SPF30-hurá voda-bazén-prázdniny-rakovina kože-pozor-detská pokožka

OLIVAL a ich nová rada opaľovacích krémov pre deti

Neviem ako vy, ale u nás v súvislosti s opaľovacími krémami vládne každoročná dilema. Na kožnom sme pravidelní návštevníci kvôli kontrole znamienka a preto je u nás výber opaľovacieho krému veľmi dôležitý a dôsledný. Možno si hovoríte, že tento rok sa aj tak nejde k moru, ale nasledujúce riadky vás presvedčia o tom, že podceňovať sliečko sa neoplatí nech ste kdekoľvek.

Detská pokožka

Verím, že ste tiež zodpovední a pristupujete k letu a horúčavám, ktoré už aj.u nás konkurujú prímorským destináciám zodpovedne. Ak ste to doteraz brali na ľahkú váhu, alebo vám to dokonca bolo jedno, trošku som sa aj za vás pohrabala na internete a zistila mnohé fakty, o ktorých som nevdela ani ja:

  • detská pokožka je omnoho citlivejšia ako tá naša dospelácka a preto je riziko je spálenia veľmi vysoké. Sama sa dokáže ochrániť iba 5 minút!
  • deti do 3 rokov by vôbec nemali byť vystavované priamemu slnečnému žiareniu (najmä medzi 11-15tou hodinou), pričom ich povinnou výbavou by mali byť opaľovacie krémy s SPF50 (fotoprotektívne prostriedky) a iba minerálnymi filtrami.
  • vedeli ste, že ak sa v detstve viac krát spálite, zvyšuje sa riziko vzniku rakoviny kože až o 80%!?
  • deti by sa mali naterať každé 2 hodiny.
  • na krémy netreba zabúdať nielen na kúpaliskách, ale aj počas hry na ihrisku, či výlete v prírode a kdekoľvek vonku.
  • nezabudnite sa pred slnkom chrániť aj oblečením, hlavne klobúkmi a okuliarmi, samozrejme aj dopĺňaním tekutín!

Olival nová rada opaľovákov pre deti

Hoci slnko so sebou prináša množstvo pozitívneho, okrem radosti z leta, prázdnin, vody a pohody, je nevyhnutné pre správne fungovanie životne dôležitých procesov v našom tele v podobe vitamínu zo slnka, v podobe vitamínu D. No tak ako je dobrý sluha, je aj zlý pán, pretože spôsobuje starnutie pokožky a v krajných, no nie výnimočných prípadoch aj rakovinu kože. Preto natieranie nikdy nepodceňujte a ak plánujete pobyt vonku, s natieraním začnite už doma. Ak sa chystáte skúsiť nejaký nový krém, nikdy ho nezabudnite aplikovať najprv na malú časť pokožky a až následne ho aktívne využívať.

Nám sa tento rok dostala do rúk novinka od Olival Slovensko, ktorá priniesla celý rad krémov vhodných výhradne pre deti. O tejto prírodnej kozmetike som Vám už písala viac krát a možno vám to už lezie na nervy, ale skutočne sa stala mojou obľúbenou, nakoľko v dnešnej dobe „chémie“ využíva fakt krásne vône a prírodu.

Inak tomu nieje ani v rámci opaľovacích krémov pre najmenších. Sú rozdelené na SPF 30, SPF 50 a aj samostatný krém na tváričku s SPF 50. Ak sa chystáte tráviť slnenčné dni niekde vonku s najmenšími detičkami určite siahnite po 50tke.

Krémy sú krásne voňavé a ľahko roztierateľné. My sme ich vyskúšali v rámci prvého tohtoročného slnenia pri bazéne a u malého Pimpiho, vlastne veľkého chlapca prešli záťažovým testom, aj testom kvality na jednotku. Čo je asi najdôležitejšie je, že obsahujú minerálne UV filtre, ktoré poskytujú vysokú ochranu pred UVA a UVB lúčmi a pokožku zároveň vyživujú. Sú vhodné pre deti od 2 rokov a aj pre veľkáčov s citlivou, či veľm svetlou pokožkou.

Okrem toho prírodná kozmetika Olival ponúka aj celú radu opaľovacích krémov, alebo iných dobrôt na opaľovanie v podobe marmelád, či olejov, ktoré sú napríklad z mrkvy, olív, obsahujú kakako, či vlašské orechy… Jednoducho ak ste sa rozhodli toto leto svoju opaľujúcu sa pokožku rozmaznávať určite mrknite SEM —> prírodná kozmetika na opaľovanie od Olival Slovensko.

Tak slneniu zdar kamoši, aj keď tento rok asi nie pri mori, nezabúdajte na ochranu pre slniečkom za každých okolností!

Váš Pimpi

P.S.: Keďže mnohí z Vás budú brázdiť toto leto naše krásne Slovensko, nezabudnite mať v batohu aj prírodný repelent pre deti, či do lesa, na lúky, či naše krásne hory. U nás nechýba už roky, čoho dôkazom je aj náš starší článok, ktorý nájdete TU —> Repelenty pre deti od Olival.