Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo do sveta-cestovanie-cestuj s deťmi-mama blog-bonprix-jeseň-vidiek-dedina-mesto-moje mesto-košice-trendy-móda-šaty-mikina-hadí vzor-internetový obchod

Mesto, či vidiek…?

Túto otázku sme si kládli veru veľmi dlho…veď všetko má svoje plusy a mínusy. Keby ste si mohli vybrať kam by viedli vaše kroky? Vyhralo by stále rušné, rýchle, uponáhľané mesto, alebo možno nudná, tichá, pokojná dedina? Z nás sú už nejaký čas vidiečania a preto som sa rozhodla zhrnúť niektoré plusy, či mínusy oboch destinačných možností.

Prečo vyhrala dedina?

Keď u nás prišlo na sťahovanie zvažovali sme fakt veľa PRE a PROTI. Moja jediná vidina lepšej budúcnosti však spočívala iba v tom, aby som nemala žiadnu spoločnú stenu so susedom. Lebo viete ako povedal Ernest Hemingway: „Človek ľahšie poznáva vesmír, než svojho suseda.“ No a touto mimoriadne ľahkou vylučovacou metódou sme sa dopracovali k domu. Keďže v našom meste je pomerne ťažko kúpiteľný (ibaže by ste boli rodinný príslušník ropného magnáta) už sme boli jednou nohou na vidieku. Keď tak nad tým premýšľam vždy sa mi páčila myšlienka bývania v dome. Ešte viac na dedine, pretože ja som presne ten typ, čo vie hocikedy bez hanby vybehnúť na ulicu v pyžame a nie sú mi cudzie ani módne kreácie, ktoré sa mne vždy spájajú s prázdninami u babky a vidiekom (čo ja viem napríklad biele ponožky v žabkách a iné vychytávky). Ešteže exituje internetový obchod s oblečením bonprix, vďaka ktorému si vždy pohodlne z domova nájdete outfit, nielen do záhrady, ale aj do práce, či na večierok.

Ďalším plusom je rozhodne príroda. Ešte nikdy som tak intenzívne nevnímala jeseň ako tento rok. Nielenže vyšlo krásne počasie, ale každý deň po príchode domov z práce sme chtiac nechtiac na prechádzke, v lese, alebo si púšťame šarkana na lúke, či len tak maľujeme kriedou na chodník. Úplne normálne veci, ktoré však predtým neboli samozrejmosť. Pokoj, kľud, pohoda, spomalenie, zastavenie… Samozrejme v rámci najnovších trendov v mikine s hadím vzorom.

Za mínusy samozrejme považujem každodenné dochádzanie do mesta za prácou, slabšia občianska vybavenosť, no a ako správnej antibakteriálnej matke mi chýba aj to, že nemám pod oknom pohotovosť 🙂 Manželovi asi chýba to sladké bytové ničnerobenie (ale to by ste sa museli opýtať jeho) pretože tu naňho každý deň číhajú otázky kedy už bude niečo dokončené, alebo kedy sa začne robiť niečo ďalšie…veď okolo domu je stále čo, no nie?

Jediné čo som nikdy nemala a ani nebudem mať na dedine rada je taká tá existujúce premisa „čo povedia druhý“. Ale toto ma fakt nikdy nezaujímalo, ale viem, že to existuje.

Mesto Košice

Mesto bude pre mňa vždy miestom nevyčerpateľných a dostupných možností, čo sa týka vybavenosti, kultúry, práce, ale aj trávenia voľného času. Do mesta chodíme každý deň a každým dňom vnímam, že je čoraz viac dopravne upchané, veľmi uponáhľané. Neviem či som to predtým nevidela, alebo sa udialo fakt niečo mimoriadne, ale keď už neviem zaparkovať ani pred väčšími obchodmi s potravinami, som z toho celkom udivená. Momentálne sa naozaj poobede teším, keď z neho doslova zdrhám. Táto betónová džungľa má však aj krásne zákutia, kam chodíme vždy keď to čas dovolí. Napríklad také Dominikánske námestie, alebo Alžbetina v pozadí s Dómom sv. Alžbetky mi vždy dokážu spraviť deň, ako tieto super jesenné šaty od bonprix.

A však nikto nepovedal, že toto je posledná zastávka 🙂 Uvidíme ako sa bude moje vnímanie uberať ďalej, či sa zmení, alebo sa zo mňa stane naozajská dedinská deva. A nezabudnite, že nie je dôležité kde bývate, ale kde máte svoj domov.

Ako vidíte jednotlivé plusy a mínusy vy?

Váš Pimpi a ja 🙂