Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-cestovanie-bábo-bábätko-liptov-sojka-malatiny-lúčky-príroda-kúpanie-liptovksý ján-villa victoria-vodopád-mincovníčkovo-zážotky-rodina-lángoš

Sojka resort na LIPTOVE a krásy v okolí

Liptov je vraj krásny počas celého roka. Nám sa ho podarilo navštíviť už viackrát a musíme len a len súhlasiť. Je to kraj skvelých kúpalísk, ešte lepšieho jedla, nádherného ubytovania, krásnej prírody, rozprávkových zákutí a v neposlednom rade, ľudia tu hovoria krásne mäkko 🙂 No kto by to tu nemal rád.

 

SOJKA resort: hotel a drevenice

Keď sme sa na Liptov chystali prvýkrát aj s našim bábom, nič sme nenechali na náhodu, práve naopak. Vsadili sme na istotu a ubytovali sme sa v resorte Sojka, kde sme boli už viackrát. Ak chcete na Liptove stráviť príjemný čas s rodinou a najmä deťmi, jednoznačne odporúčame. Som si istá, že toto miesto vytvoril niekto s obrovským citom pre deti, kto už deti dozaista má a preto presne vie čo všetko na výlete (a rozhodne toho nie je málo) potrebujú.

 

Ubytovanie tvorí viacero samostatných budov a keďže sme tentokrát na výlet vzali aj babky, dedky, rezervovali sme si hneď celú drevenicu v areáli Magura Village. Tá je vzdialená cca 10 minút chôdze od recepcie. Areál tvorí 16 zrubov, vonkajší bazén, detské ihrisko, Retrobar v lone krásnej zelene, kde vám dobré ránko prídu dať ovečky. Čo sa týka vnútorného vybavenia je tu skutočne všetko. Vkusne zariadené izby pre max. 9 osôb, detská postielka, krb, TV, plne vybavená kuchynka, terasa, mnooožstvo priestoru, kde nikto nikomu nezavadzia a dokonca aj práčka s umývačkou riadu. Jednoducho bomba!

 

Jedlo sme riešili formou raňajková „samochystačka“ v rodinnom kruhu našej drevenice (keďže kuchynka mala naozaj všetko a 80€ za 2xraňajky/5osôb sme vedeli minúť aj inak). Cez deň sme väčšinou výletili mimo resortu, ale večeru sme si dali práve tu. Dôkazom vynikajúce jedla je fakt, že nemáme ani jednu fotku pretože v labužnícko-papacom opojení sme úplne zabudli fotiť. Verte či nie varia tu fenomenálne a vyberie si tu určite každý. Čo si tu, ale určite nenechajte ujsť je ochutnávka belgického pivka rôznych príchutí, mňam.


Čo nás ale veľmi prekvapilo a zaujalo je, že v dedine nemajú potraviny. Preto tu máte možnosť objednať si čokoľvek čo vám chýba cez online systém resortu a nákup Vám bude dovezený. Super! 

 

SOJKA resort s deťmi 

Resort Sojka je ideálny výber pre deti. Vonku nájdete nádherne udržiavané prostredie, množstvo atrakcií pre deti, preliezky, krytý bazén, do toho krásna príroda, zvieratká, no dokonalosť sama. Za krásnym vonkajškom nezaostáva ani vnútorné vybavenie, parádny detský kútik v priestoroch reštaurácie, kde deťom púšťajú rozprávky. V priestoroch toalety prebaľovací pult a dokonca i schodík pre menšie detičky, aby dočiahli k umývadlu, či redukcia na WC. To sa teda veru všade nevidí.

V prípade, že by sa vám to málilo, viete si tu zahrať aj minigolf, stolný tenis, bedminton, alebo len tak posedieť v krásnej stromovej aleji. Nudiť sa tu rozhodne nedá. Okrem toho sa tu možno aj parádne wellnesiť, tentokrát sme to ale nevyužili, keďže sme sa snažili čo najviac spoznať okolie. Wellness si viete užiť s drobcom, alebo bez neho, keďže tu ponúkajú aj babysitting.

 

Kúpele LÚČKY

Bešeňová bola síce bližšie, ale tentokrát sme sa rozhodli pre oveľa menšie, pokojnejšie, útulnejšie a celoročne otvorené kúpalisko Aqua-Vital Park. Nájdete ho v areáli kúpeľov Lúčky priamo pod lesom. Je to veľmi pekný, zrejme nový areál, ktorý ponúka nerezový bazén s rôznymi vírivkami, tryskami, chrličmi, bublinkami a tiež sedací bazén s liečivou vodou (o jej teplote, účinkoch, či odporučení ako dlho v nej zotrvať sme sa nikde na mieste nedočítali). Tiež sú tu pekné nové prezliekárne, skrinky na veci, lehátka pri bazéne, paráda. Ak by sa vám náhodou podarilo vytiahnuť vašich malých „žralokov“ z bazéna, určite sa nebudú nudiť ani na súši. Areál kúpaliska ponúka množstvo preliezok, hojdačiek, šachovnicu, či ruské kolky.

 

Čo nás ale potešilo menej bola cena 13€/osoba/3hodiny iba bazén, bez vitálneho sveta!

Tiež sme mali problém dostať sa „suchou kočíkovou nohou“ k bazénu, keďže na oboch stranách boli brodiče. Ešteže bolo teplo, lebo celý spodok kočíka bol mokrý. 

? No a klasika slovenské služby. Zohnať tu jedlo bola doslova mission impossible. Najprv sme sa potešili, veď súčasťou kúpaliska je aj snack bar a po 3 hodinách čvachtania vytrávi zrejme každému. To sme ale netušili, že snack bar = bar s polotovarmi. Lángoš, na ktorý sme sa tešili bol asi mäkší keď bol zmrazený, ako keď nám ho predali. O „bohatej oblohe“ a cene radšej pomlčím. Ešteže sme mali aj tajné zásoby.

 

Nevzdali sme a hľadali jedlo ďalej. Po ceste sme natrafili na reštauráciu Kúpeľná Dvorana, kde nám povedali, že majú len jedného kuchára a veľa ľudí tak, že ak chceme môžme samozrejme počkať, ale že sa načakáme.
Dokonca v stánku s kúpeľnými oblátkami žiadne nemali… tak sme sa prefackaní a naďalej hladní pobrali ďalej..

 

Lúčanský vodopád
Niekedy sa skutočne oplatí byť hladný, pretože ako sme tak blúdili našli sme krásny vodopád. Svah, ktorý k nemu vedie je na kočík brutálny a schodov snáď milión, ale spoločnými silami sme to dali. A veru stálo to zato, keď sa nám naskytol pohľad na parádne mini chorvátske Plitvice. Vedeli ste, že vodopád Lúčky patrí medzi 5 najkrajších vodopádov na Slovensku a asi nie náhodou bol preto zaradený medzi Národné Prírodné Pamiatky. Jednoznačne je najväčší na Liptove, má až 13 metrov, nájdete ho v strede obce Lúčky a na vlastné riziko sa tu môžete aj vyčvachtať.

 

Naše odporúčania:

 Ak sa tu rozhodnete stráviť viac dní a výletiť po okolí ako my, určite si zabezpečte Liptov region card, ktorá ponúka množstvo zliav a ktorú nám ponúkli hneď po príchode na recepcii. Viac o zľavách nájdeš —> TU!
(napríklad zľava na kúpko v Lúčkach s danou kartou je 20% čo nieje málo!)
 Sojka resort sa častokrát zvykne objavovať aj na rôznych zľavomatoch, preto ich ako správni cestovatelia nezabudnite sledovať!
 Vždy majte v batohu tajné zásoby dobrôt pre prípad hladu, tiež majte v kešeni vždy aj plavky, okúpať sa tu dá na každom rohu a tiež prázdnu fľaštičku na načapovanie minerálnej dobroty
 Ak budete na Liptove jednoznačne nevynechajte krásny Liptovský Ján,
viac nájdeš v našom článku —> TU!
 Za povšimnutie stojí aj kúpalisko Bešeňováviac nájdeš v našom článku —> TU!
Krásne liptovské zážitky Vám praje,
Váš Pimpi