Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

KOŠICE: reštiky s detským kútikom

Ak práve doma nemáte malého intelektuála, ktorý si tíško niekde v kúte číta knižku, tak ste na tom zrejme ako 99,9% normálnych rodín. A ak máte občas chuť zájsť do reštiky na niečo dobré, alebo vás čaká rodinná oslava, ale doma máte kočíkovú šelmu, ktorá už len tak neobsedí, ste na to ako my 🙂 A veru, ani my sme nevedeli kam sa vybrať. Preto sme sa tento krát obzreli za reštauráciami s detským kútikom v rámci našich ľúbezných Košíc.

1. Pogo Urban Cafe

Veľmi sa teším pretože na Hlavnej ulici v Košiciah máme konečne reštauráciu s detským kútikom. Objavili sme veľmi sympatický priestor Pogo urban caffe.  Má síce v názve cafe, počas týždňa si tu viete dať aj teplý obedík v podobe nachystaného denného menu. Boli sme tu cez víkend, dali sme si koláč a určite si dajte vajíčkovú pomazánku, keďže sme so sebou mali aj ocka, na stole sa objavilo aj pivo. Detský kútik tu tvorí poschodový drevený domček, vystlaný kobercom, na poschodí vankúšmi. V dolnej časti nájdete kuchynku, hračky, knižky, ale aj tabuľu na kreslenie a po bokoch lezeckú stenu. Sedenie hneď vedľa neho je vyhradený pre mamičky. Nášmu Pimpimu sa zapáčila aj vitrínka s vtáčikmi, ktorú tu nájdete. Prebaľovací pult sme tentokrát skúsili na vlastnej koži a nájdete ho na wecku.

2. Pizzeria Zvon

Našim staro-novým objavom je Pizzeria Zvon, ktorú nájdete v bočnej uličke hneď vedľa Hlavnej ulice. Boli sme tu už viackrát, ale pokiaľ sme nemali dieťa nikdy som si detský kútik nevšimla. Veľmi sa mi tu páči vonkajšie sedenie, ktoré vás pomyselne aspoň na chvíľu prenesie do Talianska a jeho krásnych starobylých uličiek. Aj vonku nájdete v letných mesiacoch mini posedenie pre deti s kreslením. Čo sa týka jedla pochutnáte si tu pizzi, cestovinách, či vynikajúcej paradajkovej polievke, ale majú tu aj iné dobroty. Posledne som sa olizovala až za ušami. Detský kútik je schovaný v zadnej časti reštaurácie. Jeho základ tvorí kuchynka, mnoho hračiek, tabuľa na kreslenie a samozrejme aj koberec. Viete sedieť hneď vedľa neho, čo vytvára veľký predpoklad, že niečo dobré dozaista stihneme spapať 🙂 (aspoň u nás to tak funguje, zatiaľ).

3. Reštaurácia Baránok

Detský kútik v tejto reštaurácii je skutočne „mini kútik kútikovský“, ale určite lepšie než nič. Okrem toho tu nájdete veľmi príjemné priestory rozdelené na viacero salónikov, fajčiarsku a nefajčiarsku časť. Varia tu vskutku výborne o čom svedčí každodenne napráskané parkovisko, kde je občas problém zaparkovať. Denné menu však poskytuje bohatý výber, obrovské porcie, preto sa prísť určite oplatí. Nezabudnite si dať domáci krémeš, budete sa olizovať až za ušami 🙂

4. Reštaurácia HEPPI

Detský kútik tejto reštiky je veľmi príjemný, dokonca ohraničený ohrádkou, čo nám celkom vyhovovalo. Tieto priestory sme objavili naozaj náhodou. Ak hovoríme o detičkách a kútikoch je to tu výborné. Preferujú tu najmä zdravé stravovanie, preto nás ohúrili svojim detským menu (za nás jednoznačne TOP spomedzi všetkých), ktoré je čo sa týka Košíc jedinečné! Veľkých papáčov možno prekvapí, že neponúkajú nič vyprážané, strúhanku a ani alkohol ako ho poznáte, ale určite odporúčame všetkými desiatimi.

5. Iron club

Iron máme veľmi radi. Spomínam si ešte na svoje pracovné a vysoko produktívne časy, keď sme sem zašli pomerne často s kolegami na obed. Bohatý výber, veľké a chutné porcie, mňam. Až som sa zamyslela prečo som tu nikdy neochutnala dezert 😀 …lebo už sa naozaj nedalo. Detský kútik je tu vskutku útulný, v zimných mesiacoch však trošku chladný. Nachádza sa pod vstupnými dverami, preto sem ťahá. Miernou náplasťou je, že má svoje podlahové kúrenie. V lete tu však nájdete nádherné detské ihrisko, ktoré stojí za návštevu.

6. U ŠUHAJA

Nedávno sme objavili, že mini detský kútik je aj v reštike, ktorú už dávno poznáme 🙂 Nájdete ju na sídlisku KVP na Moskovskej triede. Je zariadená v nádhernom rýdzo slovenskom štýle a nájdete tu aj typické slovenské dobroty. Ale samozrejme aj iné mňamky, napríklad slivkové nealko pivo. Koná sa tu množstvo rodinných osláv, ale posedieť sa dá aj na príjemnej vonkajšej teraske. Okrem toho tu majú aj detské menu – palacinky, šúľance, či hranolky a kuracími nugetkami.

7. Geronimo Grill & Bar

Aj v nákupnom centre sa viete dobre najesť a tiež nájsť detský kútik. Táto burgerová reštika je o tom jasný dôkaz. Poskytuje síce mierne prítmie, kútik je tiež uzatvárateľný a myslím, že sa deťúrencom celkom páči. Ako jeho veľké pozitívum vnímam to, že môžete sedieť hneď veda neho v centre diania. Vraj tu ponúkajú aj detské menu, ale len na vyžiadanie, čomu celkom nerozumiem. Mňa by napríklad nenapadlo niečo si pýtať keď to nevidím v rámci menu.

8. Olive pizza

Ak ste fanúšikom pizze, dobrých cestovín, ale aj burgra, detský kútik nájdete aj v Olive pizza tiež v rámci Optimy. Je tu síce iba „domček na stračej nôžke“, ale keď som videla koľko detí z neho doslova visí, výska a šalie, došlo mi, že asi bude IN. Niekto nám síce písal, že je v ňom málo hračiek, ale to považujem za vec vkusu a návykov. My dávame palec hore, že na deti nezabudli.

9. GESTO cafe & brunch

Gesto nie je tradičná reštika, o čom nás hneď po príchode upovedomila obsluha. Aj napriek tomu si tu v rámci obeda viete vybrať z 2 jedál a šalátu, spolu s polievkou a výbornou domácou limonádou. Detský kútik je veľmi milý priestor ohraničený ohrádkou. To, že na deti skutočne myslia dokazuje aj to, že cez víkend tu mali rozprávkovú sobotu, v rámci ktorej sa deťom rozprávali rozprávky.

10. Hotel Slamený dom

Slamený dom je síce mimo Košíc, ale pre nás je to jeden dokonalý priestor. Najmä preto, že ponúka aj kúsok zelene v rámci veľmi peknej a udržiavanej záhradky. V meste takú rozhodne nenájdete. Okrem toho v Malej Ide viete byť za cca 10 minút. Detský kútik je však na opačnej strane reštaurácie. Viete byť pri ňom blízko iba ak sa stravujete v rámci salónika, ktorý je hneď vedľa. Zvyknú sa tu však konať oslavy, preto nie je vždy k dispozícii. Vtedy bohužiaľ musíte prejsť cez fajčiarske priestory, aby ste sa do kútika dostali. Majú tu však vlastného Pimpiho a varia tu fenomenálne. Nehovoriac o nádherných priestoroch.

11. Hotel Bonaparte

A toto je prosím pekne náš víťaz!!! Opäť sme mimo Košíc, ale zároveň veľmi blízko v Šebastovciach. Tu nájdete jeden unikátny, obrovský, samostatný detský kútik. Musíte zažiť a vidieť. U nás zabodoval natoľko, že tu náš malý junák oslávil svoje prvé narodky. A vlastne sme si ich oslávili sami 😀 …lebo sme ho z toho kútika nevedeli vytiahnuť. Nevravím, že všetky kútiky by mali vyzerať takto, ale tu si skutočne dali záležať a detská klientela, nonstop plnka, vreskot, úsmevy a deti s nepríčetnými výrazmi v tvári hovoria za všetko. TOP topov!!!

Iróniou osudu je, že túto tému človek vôbec nerieši pokiaľ nemá bábo. Ak ho však má, už určite po takomto mieste pátra. V našom sumári sme neriešili reštiky po jednotlivých sídliskách.

Asi najprekvapivejšiou vecou podľa Vás boli detské menu. Tie ste asi najviac rozoberali, komentovali, najmä však kritizovali. Je to veľmi zápeklitá téma, na ktorú si každá reštaurácia musí odpovedať asi sama 🙂

Tak teda dobrú chuť a hre v detských kútikoch ZDAR,

Váš Pimpi! ?