Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-bábo-bábätko-cestovanie-cestovateľský blog-rady a tipy-kams deťmi-cestuj s deťmi-mama cestuje-mama blog-husia pláž-ružín-jaklovce-zvieratká-zábava-atrakcie-indiáni-rybačka-stanovačka

HUSIA pláž

Husia pláž je čarovné miesto kde určite zaplesá každé detské srdiečko. Chystali sme sa sem už dlho, no nakoniec sa to podarilo až koncom leta. Radšej neskôr ako nikdy hovorím si, najmä ak sme objavili vskutku nevšedné miesto.

 

Atrakcie pre najmenších

Husiu pláž nájdete na brehu vodnej nádrže Ružín v obci Jaklovce, cca 30 km od Košíc. Hneď za benzínovou pumpou odbočte do ľava a po „safari“ceste tam dôjdete za pár minút. Po ceste nás dosť prekvapilo počasie, nakoľko sa ochladilo o pár stupňov a vyzeralo to všelijako. Keď ale vyšlo slniečko všetko bolo ok. Akurát si momentálne dajte pozor na mokrú rannú trávu. My však stále nosíme v aute viacero topánok aj outfitov 🙂

Husia pláž je otvorená denne od 10:00 – 22:00 hod. a vstupné je 1€. Úplne kľudne tu viete stráviť aj celý deň. Nám stačili necelé dve hodinky a domov sme niesli jedno aktívne unavené bábätko, ktoré si hneď v aute dobre schruplo.

Po príchode nás prekvapil rozlohou štedrý areál. Ani sme nevedeli kam sa rozbehnúť skôr. Nájdete tu naozaj veľké pieskovisko s množstvom hračiek. Hračky, odrážadlá, kolobežky sa v podstate povaľujú všade dookola, stačí si len vybrať.

 

Nájdete tu tiež drevený domček pospájaný mostíkmi do preliezky, šmykľaviek a veľké drevené bludisko. Zároveň viacero hojdačiek, hojdací vak, či hojdaciu pneumatiku. Drevo skrášľuje celý areál v podobe drevených sôch v životnej veľkosti.

Okrem toho sa tu viete aj člnkovať, alebo len tak na brehu Ružína pozorovať rybárov, ktorých tu bolo neúrekom.

 

Ďalšou superatrakciou je indiánske mestečko, ktoré tvorí viacero totemov a stanov. Viete do niech vliezť, dokonca ak by ste chceli aj prespať. V jednom z nich je zriadený bar s občerstevním, kde si viete kúpiť mini pochutinky, alebo kde vám načapujú výborné brusnicové nealko pivo.

 

Okrem toho sa tu viete aj najesť, keďže areál ponúka dobroty ako vyprážaný syr, kukurica, grilované kurča, guláš, hot dog, žináska, klobásky a iné fajnoty z grilu. Zjesť ich viete ako na divokom západe, keďže vonkajšie posedenie je v tomto štýle.

Samozrejmosťou sú toalety a sprchy, keďže sa tu viete v lete aj okúpať.

 

Zvieratká

Nám sa samozrejme páčili najviac zvieratká. Nájdete tu malé prasiatky, samozrejme sliepky, morky, či zajačiky v rámci mini ZOO. Obďaleč sme videli aj kozy a kravičku, musíte si za nimi preskočiť potôčik. Dá sa tu zajazdiť aj na koníkovi.

Inak sliepky, kohút, morky, psík, mačky a sem tam aj prasiatka pobehujú po celom areáli, čo je podľa mňa veľmi milé, nakoľko dnešné mestské deti už pomaly nevedia ako sa niekedy cez prázdniny žilo u babky.

 

Cenník atrakcií

Okrem vyššie spomínaných zážitkov tu ponúkajú aj:

  • jazdu na štvorkolke 3€/5min
  • pramica s veslom 4€/60min
  • pramica s motorom 6€/60min
  • jazdu na koni 1€/3 kolá

 

Ak sa nemáte kde po víkendoch vyšantiť, alebo vaša babka býva v mestskom paneláku, toto je ideálne miesto na zážitky každého druhu 🙂 Rovnako aj keď sa chystáte za dobrodružstvom v podobe stanovačky, či opekačky, tento areál je na to ako stvorený.

 

Váš Pimpi