Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

Horský penzión Chata PIECKY: skvelé miesto

Ak ste milovníci prírody, prechádzok, bežkovania, či sánkovania určite čítajte ďalej. Objavili sme miesto, ktoré ponúka práve to, je ideálne pre rodiny s deťmi, dávajú tu skvelé jedlo, je tu neskutočne, ale neskutočne milý a ústretový personál…a ešte je to tu za úžasnú cenu.


Ubytovanie Chata Piecky, Hrabušice

Na toto ubytko som natrafila úplnou náhodou. Chceli sme sa vybrať za snehom, no keďže boli prázdniny vedeli sme, že v Tatrách to bude masaker. Aaa keďže sa u nás od nového roka veľa zmenilo (o tom potom), asi prvýkrát som vyberala ja 🙂 Dokonca som sa prehrabala v našom blogu a zistila, že už som Vám ho spomínala —> TU!

Chata Piecky sa nachádza v Hrabušiciach. Je to vstupná brána do Slovenského raja. Taký malý koniec sveta, kde je veľmi slabý signál (ideálne pre oddych), no majú tu wifi. Kde je iba zopár nádherných dreveníc a kde nenájdete žiaden obchod. Jednoducho TOP psychohygiena v tomto uponáhľanom svete.

Už pri rezervácii ma prekvapila mega ústretovosť, kedy nám hneď ponúkli lepšiu izbu (v rovnakej cene) keďže ju mali voľnú. Rovnako tak postieľku (keďže som písala že si nesieme vlastnú) a bez ďalšieho poplatku. Parkovali sme rovno pred izbou, preto sme si vedeli všetky pakšamenty ľahko odniesť. Izba bola vskutku veľká, nová, parádna a v pohode sa zmestil náš aktuálne obľúbený vláčik a aj sánky, keďže na nich treba sedieť aj vo vnútri.

Na izbe sme mali aj chladničku, rýchlovarnú kanvicu a v krásnej kúpeľni so sprchovacím kútom aj fén na vlasy.


Skvelé jedlo

V rámci ubytovania sme si dokúpili raňajky a večere, ktoré boli podávané formou bufetových stolov. V pohode si tu však viete dať aj obed, ktorý sme tiež okúsili. Jedlo bolo vynikajúce! Naozaj si nepamätám kedy naposledy som bola z jedla a výberu takto nadšená. Dokonca aj Pimpi, ktorý teda vie s jedením vymýšľať.

Raňajky boli bohaté a v rámci dvoch dní iné – párky, klobásky, výborné pečivo, praženica, taký zapečený zemiak ako z Mc Donald’s (to som zatiaľ nikde nezažila) a mnoho iného. Mňam.

Večera bola tiež skvelá, aj s polievkou. Dokonca sa nás prišiel opýtať pán kuchár čo by sme si dali, že to pripraví v rámci bufetu, tak aby jedli aj deti. Akože sánka dole!

Nehovoriac o tom, že spolu odmetali sneh, či prikladali do piecky 🙂


Chata Piecky a deti

Toto ubytovanie je zároveň ideálne pre rodiny s deťmi. Nájdete tu všetko potrebné. Na WC prebaľovací pult, pre izby pripravené postieľky. Vonku parádne detské ihrisko, ktoré síce bolo momentálne zasnežené, ale jasné, že sme ho obzreli 🙂 Zároveň vonkajší záhradný domček, jednoducho viem si to tam predstaviť aj v lete. Hneď za chatou je ideálny kopček na sánkovanie, či super rovná trasa na prechádzku (bežkovanie) až k jazeru Blajzloch (to nám poradili domáci). Pimpi celú cestu prespal v sánkach, no nedošli sme až k nemu, keďže nás vtipne zaskočila tabuľa, ako sa správať keď stretnete medvede 😀


Môj celkový dojem z tohto miesta je vysoko pozitívny. Musím skonštatovať, že toto bol za posledné obdobie jeden z našich najvydarenejších výletov, všetko bolo skvelé, ani mňa, večne nespokojného kritika nič neprekvapilo a ešte aj Pimpi bol jedno ukážkové dieťa (jedna z našich novoročných zmien, o ktorých vám porozprávam inokedy).

Takže, ak sa ešte v rámci zimných výletov niekam chystáte, toto miesto odporúčame všetkými desiatimi!!!

Váš Pimpi ?