Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-cestovanie-bábo-svet-vychytávky-balenie

Cestovateľské vychytávky, keď výletuješ s bábom

Cestovanie s bábom býva často krát náročné. Všetko to začína už doma pri balení, kedy neviete čo zbaliť skôr, až v konečnom dôsledku dôjdete k poriadnemu balíku “pakšamentov.” Okrem nich v dnešnej ultra mega modernej dobe viete zohnať aj množstvo tých ďalších „navyše“, ktoré vaše cestovanie zjednoduchšia, sú nápomocné, alebo sa s nimi iba budete cítiť IN. Jednoducho vychytávky 🙂 Neľakajte sa, cestovanie s bábom zvládnete úplne v pohode aj bez nich. Ale keď už sú, tak sme sa za nimi obzreli a brázdili sme trošičku net.

 

1. Super cestovná taška

Hneď na začiatku akejkoľvek cesty je cestovná taška. A tá veru môže byť aj špeciálne určená pre vaše bábätko. Za asi najväčšiu vychytávku považujem tú na obrázku. Má množstvo priehradiek, kde s prehľadom uložíte všetko potrebné, držiaky na fľaše a ešte si ju viete aj prakticky šupsnúť ako batoh na plece. Okrem toho keď sa otvorí jej predná časť, spĺňa funkciu podložky na prebaľovanie.

My to s prehľadom zvládame aj bez nej, lebo nech máte akúkoľvek tašku na konci akéhokoľvek výletu v nej nájdete aj tak jeden veľký bordel. Aspoň u nás je to na 100% tak.

 

2. Štýlová menovka na kufor

Ak už ste zbalený chcelo by to nejakú štýlovú menovku na kufor. Najmä ak cestujete lietadlom je samozrejme aj nevyhnutná. A prečo nie hravou formou? Našli sme ich mnoho a všetky nám vyčarili úsmev na tvári. Určite si niečo zaobstaráme 🙂

 

3. Organizér na pakšamenty do auta

Ak však cestujete autom, určite si u vás svoje miesto nájde organizér, ktorý sa prakticky zavesí na sedadlo za zadu. Má množstvo úložného priestoru, ktorý sa skutočne zíde a hlavne poskytuje priehľad o tom čo kde je. Našli sme aj vychytávku v podobe vyklápacieho stolíka. Tiež nie na zahodenie.

Takiež ho nemáme a zatiaľ sme v pohode prežili všetky cesty bez neho, keďže malý chrúst väčšinou všetky prespal. Poviem vám ale, že to začína byť stále náročnejšie a intervaly spania v aute stále kratšie. Možno sa teda po nejakom obzrieme, minimálne na hračky, s ktorými cesta ubehne rýchlejšie sa môže hodiť.

 

4. Nezničiteľný držiak na vlhčené utierky

A čo by sa malo skrývať v tej super taške, aby ste boli nielen štýlový, ale aj praktický? Jednoznačne už starý známy, nezničiteľný držiak na vlhčené utierky, o ktorý ste mali nedávno možnosť hrať v súťaži. Každý vie, že také bábätko vlhčených utierok spotrebuje doslova tony. Nám sa ako na potvoru takmer vždy tie sáčky roztrhnú, ale s vylepšovákom, ktorý sme objavili ich ľahko uskladníte a aj ľahšie použijete 🙂

 

5. „Špeci“ fľaša

Každá či už kojaca, alebo nekojaca maminka určite zbalí nejakú tú lahvinku. Brázdením internetu sme zistili, že rozhodne nie sme IN. Už existujú také krásne, prenádherné, verím, že aj účelné fľaštičky, že hneď by som po nejakej siahla. Dokonca aj keď je už vaše bábo väčšie, našli sme rôzne fľašky na čajík, ktoré si prehodí cez plece. Zvieratkovské motívy vedú, jednoducho top.

 

6. Gél na ruky

Ako som vám už spomínala v rámci iného blogu, ja na závesný gél na ruky nedám dopustiť. Vždy visí na kočíku a teda ho ani nemusím hľadať. Využiteľnosť 1000. Keď niekedy človek vidí v akom stave sú stoličky na kŕmenie niektorých zariadení, mali by ho dávať zadarmo ku každému nákupu detských vecí. U nás jednoducho vždy po ruke.

 

7. Svetielko do tmy

Brázdením internetu som narazila aj na takéto mini svetielko. Malé a zlaté ak by som ho mala takto v skratke zhrnúť do jednej vety. Podľa mňa sa hodí najmä v aute, alebo kdekoľvek na výlete, keď ho necháte svietiť hoci aj celú noc, aby ste sa ľahšie orientovali v novom, neznámom priestore. Samozrejme zaobídete sa aj bez neho, ale podľa mňa fajn nápad, ako počas noci niečo nespackať 🙂

 

8. „Cikadlo“

Taaak a toto ma prosím pekne úplne dostalo. Najprv som úplne nechápala čo to je a načo to je. Ale možno pre väčšie detičky uplatniteľné. Veď posúďte sami. Malo by to byť nejaké cikadlo, či čo. Teda ak už vaše dieťa naozaj súrne potrebuje, tak to viete poriešiť aj takýmto spôsobom. Tu ma už len napadlo staré známe: “nezastavujem, máme spoždení:” 😀

 

9. Pimpi musí byť

Bez cestovného mojkáča ani na krok. Samozrejme myslíme na nášho/vášho kamoša Pimpiho 🙂 U nás stále číslo 1 a veľmi sa teším, že už aj u niektorých z vás. On vám je okrem iného taký praktický, strčíte ho naozaj kamkoľvek, hoci aj do vrecka a keď už vyzerá naozaj kriticky, jednoducho ho vyperiete a je ako nový.

 

10. Ohrievač jedla

Pamätám sa keď sme sa pred rokom balili na našu prvú vážnu dovolenku s malým Pimpim k moru. Konkrétne do Chorvátska. Jasné mnohí si poviete do Chorvátska?!…ale s takým ani nie pol ročným bábom to vôbec nemusí byť sranda. Tak sme si ohrievače zadovážili hneď dva 🙂 Jeden do auta a druhý, zázračný, ktorý nepotreboval vôbec elektriku. No a nakoniec sme nepoužili ani jeden, ani raz. Ale pripravení sme boli 🙂 No musela som to sem zahrnúť, lebo ak potrebujete jednoducho v dnešnej dobe už zoženiete naozaj všetko.