Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979

BOJNICE sú naozaj úžasné!

Neviem ako vy, ale mne sa Bojnice naozaj veľmi páčia. Neviem či poznám ešte jedno také, na atrakcie bohaté miesto. Ak by ste ich chceli zažiť všetky, víkend vám bude určite málo. Na druhej strane mi toto miesto príde v porovnaní s minulosťou veľmi komerčné – v lete davy turistov, problém nájsť ubytovanie…

Bojnice s deťmi

Niet lepšej spoločnosti ako zažiť Bojnice s deťmi. Doslova na každom kroku tu číha nejaká zábava, atrakcia, alebo miesto, ktoré stojí za návštevu. Podľa mňa by sa dali rozdeliť do pomyselných kategórií podľa veku.

V strede mesta sa týči rozprávkový zámok. Je naozaj krásny, ako zvonku, tak i zvnútra. S malými deťmi ho však navštíviť neodporúčam, aj napriek tomu, že tu ponúkajú prehliadky pre deti. Koho by už len bavilo počúvať bla bla o Pálfýovcoch. Hlavne ak sa k tomu zámku musíte doslova prebrodiť cez množstvo stánkov, atrakcií, či dobrôt. Sama som bola sprievodkyňa na hrade, preto s určitosťou viem, že deti iste viac zaujmete ak sa vyberiete presne opačným smerom – smer ZOO.

Ak vás predsa len zláka zámok, je otvorený denne (okrem pondelka) 9:00 – 17:00 hod. (vstupné 1Oeur dospelý, deti do 3 rokov zdarma).

Podľa môjho názoru sa menšie deti oveľa viac potešia návšteve ZOOlogickej záhrady, ktorá má hlavný vstup presne oproti zámku. V porovnaní s tou košickou ZOO je celkom malá, ale na príjemnú prechádzku a na to, aby ste stihli aj iné atrakcie ideálna. Okrem zvieratiek tu na každom kroku narazíte na nejaký stánok s dobrotami, alebo zábavou, či preliezky. ZOO je otvorená denne od 8:00-19:00 hod. v hlavnej sezóne a vstupné je 8eur (deti do 4 rokov zadarmo!).

Nedá mi to tu nespomenúť, že náš článok o košickej ZOO bol snáď najviac komentovaný a rozoberaný, nakoľko mnohí písali, koľko tam treba chodiť a aj tak mnohé zvieratká nevidno. Tak po tejto skúsenosti vám musím povedať, že radšej chodiť a nevidieť, ako chodiť oveľa menej a vidieť niektoré zvieratá opakujúce len jeden pohyb, vydávajúc ten istý zvuk stále dookola, či vidieť ten „ohavný“ výbeh pre slony, kde by bolo málo miesta aj pre človeka nielen pre slony!

Najnovšia atrakcia Čajka v oblakoch

Nám sa veľmi páčila jedna z najnovších atrakcií – vyhliadková veža Čajka v oblakoch. Vyveziete sa k nej vláčikom od kúpaliska Čajka, ktorý premáva denne každých 15 minút za 3eurá spiatočný lístok (posledná jazda o 18:00 hod.). Otváracia doba denne od 8:00-21:00 hod., vstupné 8eur dospelý, deti do 3 rokov zadarmo!

Parádna je nielen 30metrov vysoká veža, ale aj atrakcie pod ňou. Nájdete tu prenádherné drevené detské ihrisko (pre deti od 6-14 rokov), množstvo kadejakých preliezok a krásne šmolkovksé mestečko. Domčeky v podobe hríbikov sú úplne ako z rozprávky, aj s vnútorným vybavením. Nájdete tu samozrejme aj občerstvenie. No a po ceste naspäť sme stretli tatka Šmolka aj Šmolinku 🙂

Ďalšie tipy

Ďalším tipom je samozrejme v prípade dobrého počasia kúpalisko Čajka s krásnym výhľadom priamo na zámok. Vedľa zámku sídlia aj sokoliari, ktorí na svoje predstavenie zvolávajú na každom kroku. Priamo pod zámkom nájdete Dino park. Potom je tu množstvo múzeí, či zrkadlové bludisko 🙂 A ešte vám odporúčam prechádzku po areáli bojnických kúpeľov, ktoré sú naozaj krásne. Vidieť, že sa tam o to príkladne starajú a neustále zvelaďujú.

Reštaurácia, kaviareň a dobroty

Čo sa týka stravovania, raňajky nám zabezpečil Lidl 🙂 keďže sme boli autom, všetko bolo blízko. Obedy a večere sme si dali v reštaurácii na hlavnom ťahu k zámku, Starý Dom. Výborné jedlo, vo dvore aj detské ihrisko s trampolínou. Viacerí ste mi písali, že tu ste spokojní veľmi neboli, naopak, že odporúčate reštauráciu Alej, alebo Dráčik.

Čo sa týka kaviarní, okúsili sme Kofíčko, kde nás doslova zachránili a pán majiteľ nám pomohol nájsť nové ubytovanie, keďže z toho pôvodného nás vystrnadili. Majú tu krásny, príjemný dvor, výborné koláče, aj kávičku a tiež mini kútik pre deti.

Čo ma ešte na Bojniciach naozaj prekvapilo je, že všade majú točenú zmrzlinu…takú tú klasickú som nevidela ani jednu.

Tento náš posledný rodinný výlet bol taký kadejaký, najprv sme prišli o ubytovanie, následne som skončila v nemocnici na infúziách, keďže ma niečo uštiplo…ale Bojnice sú na výlet a zážitky naozaj TOP!

Poriadne si ich užite, Váš Pimpi 🙂