Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/2/c/2cce92f4-fc84-4874-96b7-5e8e31cd770c/babodosveta.sk/web/wp-content/themes/bridge/functions.php on line 1979
pimpi-vianoce-ježiško-list

10 tipov na vianočné darčeky pre malého cestovateľa

Už ste písali Ježiškovi? U nás sa táto „rodinná tradícia“ ujala už pred pár rokmi a prináša so sebou množstvo výhod. Ježiško si nemusí veľmi lámať hlavu nad tým čo komu spraví radosť, nikto neostane pod stromčekom sklamaný a viac či menej dostane skutočne „praktické“ darčeky.

 

Tento rok je pre nás výnimočný, keďže prvý krát budeme v novom trojčlennom zložení. Vážne sme sa zamysleli nad tým, že malé bábo ešte sviatky veľmi nevníma, samozrejme niečo dostane 🙂 skôr sme premýšľali čo cestovateľsko-darčekové by sa dalo pod stromček zohnať. Určite ešte čo to stihnete.

 

Cestovateľsko-darčekové tipy od Pimpiho:

1. Zážitok – niet krajšieho darčeka pre zanieteného cestovateľa, ako darovať zážitok. Či už v podobe letenky, darčekového poukazu na nejakú cestu-necestu. Hlavne v súčasnej dobe, keď už zoženiete letenku lacnejšiu než bloček za štedrovečernú večeru 😀 Okrem toho pamätajte, že iba spomienky a zážitky sú jediným rajom, z ktorého vás nikto nikdy nevyženie.

 

2. Hodinky – nedávno sa nám podarilo objaviť veľmi milé a štýlové cestovateľské hodinky „Mini World“, ktoré by mal mať každý správny cestovateľ. Najmä ak cestuje s bábom a potrebuje si ustrážiť jeho papacie intervaly.

 

3. Pimpi – každé bábo, nie len to na cestách by malo mať svojho mojkáča. My sme toho nášho objavili v medvedíkovi, ktorému sme dali meno Pimpi (sľubujeme, že sa už počas dlhých zimných večerov dokopeme k tomu, aby sme Vám vyrozprávali aj jeho príbeh). Je veľmi nenáročný, už pomerne ušmudlaný, ale stále má veľký úspech.

 

4. Hračky, s ktorými cesta ubehne rýchlo – nám sa zatiaľ osvedčilo najmä cestovanie autom, pretože si môžeme vziať všetky potrebné pakšamenty. Síce naše bábo takmer všetky cesty prespalo, už sa dostávame do fázy, kedy je potrebná aj nejaká zábavy. Zatiaľ stále zabrala nejaká knižka, puzzle tabuľa, samozrejme Pimpi. Videli sme však aj rôzne interaktívne tabule, s ktorými nuda rozhodne nehrozí.

 

5. Skladné hračky – ak už sme pri hračkách, pre nás je dôležité, aby boli skladné a ľahko nositeľné. Objavili sme viaceré, ako skladacia vežička, ktorú využijete nielen na hranie doma, na cestách, ale aj ako formičky v pieskovisku, či na hranie vo vode. Tiež sme našli skladací vláčik, ktorý má rôzne využitie.

 

6. Cestovateľské soky – poznáte cestovateľské „soky“? (náš odborný názov :D) Po slovensky ponožky na hranie, s rôznymi milými motívmi, ktoré zabavia nielen počas cesty, keď sú nasadené na nôžke, ale aj doma 🙂 Tie naše sú dokonca protišmykové a aj hrkajú.

 

7. Držiak na haraburdy do auta – poznáte ten pocit, keď ste niekde na ceste a musíte neplánovane zastaviť a niečo v aute nájsť. Hotová katastrofa, o to horšie ak je nebodaj noc. Objavili sme veľmi praktický držiak na všetko možné aj nemožné, ktorý vám pri nenáročnej organizácii pakšamentov uľahčí život.

 

8. Detský glóbus – nedávno nás v obchode zaujalo niečo vyslovene cestovateľské, čo naše bábo ešte nemá keďže je malé, ale veľmi sa nám to zapáčilo. Glóbus a nie hocijaký, interaktívny, ktorý sa s vami porozpráva a deťúrence veselou formou naučí kde aké zvieratká bývajú a aj čo to o svete a kontinentoch.

 

9. Hracia deka – hracia deka musí byť, hlavne keď ste na cestách, viete ju kdekoľvek rýchlo rozložiť/zložiť a bábo tak má hneď trošičku svojho „doma“ niekde vo svete.

 

10. Zázračné „uspávadlo“ – opäť náš pracovný názov „čikoa“ ktorý neodmysliteľne patrí k akejkoľvek ceste. Doma visí stále nad postieľkou a neviem ako to robí, ale naše bábo príjemnou vážnou hudbou uspí za 5 sekúnd 😀 Cestu bez neho sme ešte neskúšali, zato baterky máme stále v zásobe.

 

Nezabudnite, že Vianoce nie sú o darčekoch. Vianoce robí rodina, pokoj, všade rozvoniavajúce koláčiky, dobrá nálada, pohoda, ale aj vianočné katastrofy, bez ktorých by nebolo na čo spomínať 😀

Viaceré z vianočných tipov ste mohli na našej stránke www.babodosveta.sk vyhrať a čo to ešte určite vmyslíme, preto sem tam mrknite čo práve Pimpi porába 🙂

 

Majte krásne, pokojné a bohaté vianočné sviatky, Váš Pimpi :*